Kuningaskuluttajan 6.9 Halkaisukirveiden lopputuomio..

Ketkä ovat sitä mieltä että Kuningaskuluttajan 6.9.2012 esitetyn jakson osio:

"Kolme kovaa antavat lopputuomion halkaisukirveille" että siitä näytettäisiin pois jätetty osio jossa olisi pisteytys Vipukirveelle?

7

888

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • andrei n. äppi

      ei tartte näyttää, kun ei ole mitään näytettävää. mainokset yleensä maksavat mutta miksi pitää sekaantua testiin? mutta kiva olis kun loppuisi mainospuheet jotka on myös täällä kiellettyjä.

      • herätys joko

        Katsoppa poliisin tv!Puhuukohan täyttä paska?En usko joten herää ressukka!


      • Kysyn vaan?
        herätys joko kirjoitti:

        Katsoppa poliisin tv!Puhuukohan täyttä paska?En usko joten herää ressukka!

        Mites se sitten taas hiihtoon liittyy?


    • lopputuomio..

      Ketkä ovat sitä mieltä että :

      Vipukirveen mainostaminen kesämökkipalstalla lopetettaisiin?

      • lautamies_

        Äänestän vipukirveen ja sydänkiukaan mainostajille elinikäistä estoa tälle palstalle.


      • lankkumies_
        lautamies_ kirjoitti:

        Äänestän vipukirveen ja sydänkiukaan mainostajille elinikäistä estoa tälle palstalle.

        Onko ne mainoksia vai hakemuksia hoitoon (valvonnan ylläpitäessä ainakin toisen toimintaa?). Parhaimmillaan viestit joissa mainostajalle kuittaillaan poistetaan mainoksien sijaan.....Koukuttavan tyhmät jutut vetää jengiä palstalle on varmaan se syy miksi sääntörikkeitä ja niihin puuttumista tarkastellaan hiukan valikoiduksi?


    • Minä kehitin itse käsiinvalidina kirveen ok-taloni tarpeisiin,eikun halkaaisukirves liitetään hitsaamalla puolimetriseen putkeen ja alapään kiinnitys sopivan korkuiseen pölliin ja eikun pölli terälle ja lekalla päähän.Toimii eikä käy voimille eika talon emäntäkään lyä kirveellä koipeensa.Voi liitellä kehikon ympärille ja jousen pitämään pölliä paikoillaan niin jo on helppoa, eikä oo mainos vaan tee se itse miehille mites parhaaksi näet niin parhaan saat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      93
      2168
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      45
      2132
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1855
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1271
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1100
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      58
      1048
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      969
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe