Tämä ehdokas oli saanu päiväkodista idean lähteä ehdolle. Näköjään sitä tarvitaan omakohtaista kokemusta asioista ennen kun niiden eteen tehdään mitään.
http://www.leikkainen.com/
Katsotaan miten miehen käy.
Päiväkodista tullut idea.!
2
187
Vastaukset
- jepjep
Idea ehdokkuudesta lähti siitä kun vein lapseni päiväkotiin ja hoitaja tuli minulle juttelemaan. Hänellä oli kädessään adressi missä kerrottiin tulevista säästöistä koskien päivähoitopalveluita. Lapset ovat iältään 2-6 vuotta ja jokainen heistä on yksilöllinen. He tarvitsevat huomiota ja ohjausta. Jos ryhmäkoot suurenevat liian suuriksi niin näiden lasten kehitys vaarantuu. Panostamalla lapsiin panostamme samalla heidän tulevaisuuteen sekä myös meidän. Me kaikki olemme joskus itsekin olleet lapsia ja vanhuksia meistä tulee kaikista, se täytyy kaikkien muistaa. Adresseista ei koskaan ole ollut mitään hyötyä joten ei muuta kun ehdolle.
- Linda6349
Kerrankin joku oikeesti on lähtenyt ajamaan päivkotien ja lasten asiaa! Tuossakin kyllä tarvittiin varmasti sitä että säästöt kohdistuu suoraan oman lapsen päiväkotiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l4373163Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata822423Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.1161878Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f1951575- 271543
- 771522
- 1091475
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva201398Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois411391- 801327