Mp-käsittelykoe, hidasajo..

Eli kuinka hitaasti? tyhjäkäynnillä ei pyörä kulje minnekään vaan sammuu. Ei ilmeisesti tarvitse matovaltosen cooperin hitaus-enätystä (5metriä,12min) yrittää? niin ja sitten pujottelu? onko kokeen aikana rajaviivat piirretty kääntämistilan alueelle. ettei vahingossa aja alueen ulkopuolelle? harjoituksissa on olleet vaan keilat merkkinä päissä..
3311
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Huippuhidas pystyy peruuttaankin !

Äänestä

Samat keilat siellä kokeessakin on. En näe mitään syytä, miksi tulisi rajaviivat piirtää. Hidasajo, kuten on opetettu, ajetaan kytkintä luistattamalla sellaista vauhtia, joka on hitaampi kuin mitä pyörä kulkisi ykkösellä tyhjäkäynnillä (siis olettaen että pyörä kulkisi eikä sammuisi). Kierroksia voi pitää siinä 2000-3000 rpm paikkeilla ja kun katseen pitää kaukana, polvet tankissa kiinni ja tangolla pitää pyörän kulkusuunnan eteenpäin, ongelmia ei tule. Onnea kokeeseen!

Äänestä

1,25678 km / h on tarkka hylkäysraja, riippuu inssin säkkien laskeutumiskorkeudesta kuinka tarkkaan sekkaria katsotaan..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


TULEVABANDIDO1% kirjoitti:

Eli kuinka hitaasti? tyhjäkäynnillä ei pyörä kulje minnekään vaan sammuu. Ei ilmeisesti tarvitse matovaltosen cooperin hitaus-enätystä (5metriä,12min) yrittää? niin ja sitten pujottelu? onko kokeen aikana rajaviivat piirretty kääntämistilan alueelle. ettei vahingossa aja alueen ulkopuolelle? harjoituksissa on olleet vaan keilat merkkinä päissä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu