Yksin seniori-ikäinen nainen Dubaihin?

haave

Voisiko joku kertoa , onko yksin matkustava seniori-ikäinen nainen kummajainen Dubaissa.
Matkustelen yksin ja siellä olisi uimarantoja talvellakin ja minua on aina kiehtonut ko kaupunki. Aikaisemmin sain infoa, ettei sinne voisi mennä yksin nainen.
Kiitollinen vastauksista.

1

232

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kmayra

      Hyvin voi matkustaa yksin ja naisena seka nimeomaan seniorina :) Ihmiset ovat erittain ystavallisia ja paikka on turvallinen - Vaikkakin vakivaltaisuuksia ja rikoksia on sattunut taman vuoden aikana enemman kuin koskaan MUTTA ne kohdistuvat lahinna maarattyjen kansalaisuuksien omiin joukkoihin ja ovat oman vaen tekemia ... (esim. Filippiinilaiset saattavat murhata Filippiinilaisia ja Intialaiset taas Intialaisia tai sitten Pakistanilaiset Intilaisia jne.) Ei siis niinkaan vieraisiin ihmisiin saati turisteihin.

      Aina on syyta olla varuillaan varkauksista kun puhutaan miljoonien kaupungeista... MUTTA mitaan Espanjan kaltaisia laukku tai taskuvarkauksia ei esiinny. Jarjestys on hyva ja olo turvallinen. Tervetuloa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      6
      4135
    2. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      95
      2273
    3. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      60
      976
    4. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      844
    5. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      37
      843
    6. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      185
      830
    7. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      34
      811
    8. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      772
    9. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      119
      755
    10. 35
      754
    Aihe