sierra 2.0 is 86

minkälainen tollanen is sierra on?? kannattaako sekaantua sellaseen??
2389
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ihan hyvä 20v. vanhaksi autoksi. Ittelläni oli aikanaan -87 mallinen iS Sierra. Tehokas kone (ainakin sen ajan mittapuun mukaan) eikä mikään bensasyöppökään. Vaihteet kävivät vanhemmuuttaan vähän epätarkoiksi, ne piti saatella hyvin jotta pysyivät päällä kovassa kiihdytyksessä. Ruoste ei pahemmin Sierraa vaivannut, pari piskoa oli takana pyöräkotelojen reunakaarissa autosta luopuessani -96. Ajelin Sierralla 130 000 km kuudessa vuodessa ja isoja remontteja ei ollut. Suurin operaatio oli alatukivarsien vaihto.

Äänestä

Itse ostin muutama viikko sitten just 2.0is:n, ja on vielä -86 vuodelta. on hyvä peli, vakiona 115hummaa, ruostetta ei käytännössä yhtään. itsellä on 5-ovinen ja tilaa löytyy. käy katsomassa autotalli.com:in sivulta tekniset tiedot siitä. Suosittelen ostoa!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jani kirjoitti:

minkälainen tollanen is sierra on?? kannattaako sekaantua sellaseen??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu