Huomio tästä palstasta:

näin.

Muistan ajan, kun tänne tuli kysymyksiä jatkuvasti. Nyt ihmiset ovat ilmeisesti oppineet kaikki wordin hienoudet, kun kysymyksiä ei todellakaan tule. Ja jos tulee, aiheet ovat aina suurin piirtein samat.

Voi, kaikki osaa nykyään!

2

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Metа

      Ja ennen vanhaan täällä oli joskus keskustelua eikä metakeskustelua. (Jos otit tämän itseesi, hyvä!)

      • no niinpä niin.

        "Metakeskustelu on keskustelua keskustelusta tai sen puutteesta tai keskustelua keskustelusta, joka koskee keskustelua." Yucca Korpelan tekstistä kopioitu.

        Mutta sinulle, joka vaivauduit vastaamaan: Itse asiassa se olit nyt sinä itse, joka syyllistyi metakeskusteluun. Minä en kommentoinut keskustelun tasoa (keskustelu keskustelusta), vaan sinä. En myöskään pisteyttänyt kenenkään tekstiä, sitähän nillä palstoilla joku tekee ihan työkseen - pisteyttäminen, josta ei edes käy ilmi, mille se piste annetaan: itse kommentin sisällölle ja merkitykselle vai onko kyseessä vain tapa ilmaista eriävä mielipide.

        Omasta mielestäni vain ilmaisin, miten ihmiset ovat oppineet käyttämään wordia, kun ei kerran enää kysymyksiä sada ja pääsisi neuvomaan.

        Metakeskustelu - kuten huomaat, jouduin googlaamaan sinun käyttämäsi termin. Eli osoitit nyt ainakin sen, että osaat sanoja, ja yrität niillä näsäviisastella.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      108
      7861
    2. 127
      6231
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5257
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      141
      4603
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3250
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      62
      3074
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      65
      3039
    8. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      11
      2492
    9. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2457
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2096
    Aihe