Nissan Vanette

1/2 nissanisti

Elikkä meinsasin kysellä minkälaisessa ajossa muilla on kyseistä merkkiä? Ainakin liikenteessä näkyy jonkun verran olevan, vaikkei mikään luksus paku olekkaan. Ite ajelen työmatkaa n.20km suunta ja muut harraste ajelut päälle.

Onko kukaan rakennellut pikkuriikkiseen konttiin minkään näköstä hyllyä/kaappia/työtasoa/laatikostoa tai yhtään mitään..? lähinnä hyviä ideoita mietiskelen. Mulla on jaettu auton takaosa kahtia niin että väliseinä on siirretty liukuovien taakse ja etupuolelle jäävä osa on ääni- sekä läpöeristetty. Autolla kuljetetaan useita koiria kerrallaan jolloin ne saa olla kontin ns. lämpimällä puolella heti ohjaamon takana. Ko käytössä varsin käytännöllinen laite vaikkei mikään kauneuden perikuva olekkaan, eipähän tarvii olla haukkuja putsailemassa joka mettäreissun jälkeen ennen autoon nostamista!

Kertoilkaa onko kellään siviilikäytössä vastaavaa laitetta ja kokemuksia sen perusteella=)

1

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hauskaauto

      Up.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      16
      457
    2. Näytät kivalta kun nukut

      *zoomaa palohälyttimen kameraa*
      Ikävä
      10
      412
    3. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      16
      347
    4. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      3
      341
    5. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      13
      206
    6. Hyvää yötä

      Janne niminen mies🥰
      Ikävä
      1
      103
    7. 0
      90
    8. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      0
      90
    9. Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa

      76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68
      70 plus
      3
      67
    10. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      1
      61
    Aihe