työnhakukurssi

kävin seitsemän päivän mittaisen työnhakukurssin ja sain todistuksen. sillä piti olla jotain hyötyä kun menee työvoimakoulutukseen, mutta en muista mitä?
2189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sinua on kusetettu. Työnhakukurssi on yhtä hyödyllinen työllistymiseen kuin magneettipohjallinen on sairauksien hoitoon.

Äänestä

oot käynyt vissiin Kairavuon kurssin koska mainitsit trivaskon. kyseisellä todistuksella saat työvoimakoulutuksista joissa käydään läpi tietokoneiden kautta tapahtuvaa työnhaku ohjeistusta kuten CV ja ansioluetteloiden tekoa. todistuksella saat viiden päivän kurssi vapautuksen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


trivasko kirjoitti:

kävin seitsemän päivän mittaisen työnhakukurssin ja sain todistuksen. sillä piti olla jotain hyötyä kun menee työvoimakoulutukseen, mutta en muista mitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu