Mitä proopuskoita tarvitaan Venäjän tulliin?
Entä Suomen tulliin?
Venäjän bensareissulle mukaan papereita?
6
408
Vastaukset
- Katso linkki...
Tarvitsen viisumin, hinta viisumista riippuen 40 - 100€.
Viisumin saamiseksi sinulla pitää olla voimassa oleva matkavakuutus.
Lisäksi autolle pitää ottaa oma vakuutus.
http://www.automerkit.fi/uutiset/kaikki-uutiset/artikkelit/automatkalijan-abc-venaejaelle-13-paperiasiat-kuntoon.html
Linkissä perustietoa.
Eli vaikka hakisit vain bensaa sieltä, nuo linkissä olevat asiat pitää hoitaa kuntoon.- Mitä vakuutus korvaa
ABC Venäjälle on vanhentunut ainakin vakuutuksen osalta siten, että Venäjä on liittynyt Green Card -sopimukseen. Vakuutukset kannattaa selvittää vakuutusyhtiön kanssa.
- noimas
Siis yksinkertaisesti passi jossa viisumi ja auton rekisteriote.
Vihreää korttia kysyvät kovin satunnaisesti mutta oltava on mukana niinkuin muuallakin rajojemme ulkopuolelle ajellessa.
Rajalla sitten viimeistään täytellään jotain kaavakkeita jos vaativat.
Vakuutusta erikseen ei autoon ole tarvinnut ottaa enää pariin vuoteen ja viisumiahan ei edes taida saadakaan ilman matkavakuutusta.
Paras auton varkaudenesto lienee edelleen ei- saksalainen merkki ja vanhempi vuosikerta. Tosin autovarkauksia suomalaisiin kulkineisiin kohdistuu perin harvoin mutta kumminkin.- ksdgjdgjjsdgj
Jos miettii autovarkauksia, niin kannattaa olla sellanen auto mitä ei venäjällä paljon näy.
Jos meet esim ladalla niin se varastetaan helpommin, koska se voidaan pistää vaikka varaosiksi
Auton vakuutus kannattaa tsekata etä se on voimassa Venäjällä. Omavastuut saattaa olla korotettuja. Viisumi, vakuutusasiakirja, rekisteriote ja omat vessapaperit tietysti.
Auton vakuutus kannattaa tsekata etä se on voimassa Venäjällä. Omavastuut saattaa olla korotettuja. Viisumi, vakuutusasiakirja, rekisteriote ja omat vessapaperit tietysti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1402806Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2692473Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?261466Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.351452- 1211182
- 1081143
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041043Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee131012Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La59906Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.297877