Mondeo 2,0 Duratorg TDCi vm 2007
Vastaukset 8
- köf
Olisiko köysi ???
HOHHOOOOOOO- Säästä itsesi!
Älä tee Köf hätäisiä ratkaisuja! Harkitse vielä ennen köyteen menoa!
Aloittajalle, että hihna.
- köf
Juu monet motskun omistajat ovat menneet köyden jatkoksi, kun elämä foordin kanssa on ollut yhtä helv..
nyt ei foordia......
hääääääääääää- zöf
Äläs äijä repee, mieli on kevyt kun tietää että taivaspaikka on jo ansaittu.
Jos kolmos koppainen niin ketju, uudemmassa sitikan kone ja hihna.
- köf
mun mondeossa on ketju!LOISTAVAA FOORD
- fök
Ja vielä vapaalla jalalla? Hoitoon tollainen apina...
- tdci kuski
Ymmärtääkseni ketju pitää kiristää 150 tkm kohdalla. Paljonko moinen operaatio maksaa ja kannattaako samalla vaihtaa jotakin muuta?
Täältä löytyy tietoa http://www.etis.ford.com/fordservice/serviceScheduleForm.do
Aloittaja ei kertonut oliko automaatti vaiko manuaali
2.0L DURATORQ-TDCI/MAN (02/2007 - )
"Nokka-akselin jakohihna, kiristin ja välipyörät 200 000 km:n - välein - Vaihda (tai viimeistään 10 vuoden jälkeen) (työohje 21 304 9, 21 306 5)"
2.0L DURATORQ-TDCI/AUTOM (02/2007 - 06/2008)
"Nokka-akselin jakohihna, kiristin ja välipyörät 100 000 km:n - välein - Vaihda (tai viimeistään 5 vuoden jälkeen) (työohje 21 304 9 / 21 306 5)"
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1421660- 1541134
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät70980Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi340969- 68753
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56733- 69691
- 38654
Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7621Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33591