Kertokaa, missä kohteessa ei olisi kovin paljon hyttysiä. Meillä on ollut niin huonoa tuuria, että joka paikassa, missä on käyty, hyttysiä on ollut ihan tolkuttomasti iltaisin.
On kokeiltu kaikki sumutteet ja karkottimet huoneisiin, mutta en haluaisi mennä hyttyskohteeseen.
Takana on matkoja Korfulle, Pargaan, Agios Nikolaokseen ja Rodokselle, jossa tosin ei paljoa hyttysiä, mutta muuten ei kohde enää kiinnosta.
Turkissa ei olla törmätty hyttysiin, mutta muuten Kreikka kiinnostaisi enemmän...
EI hyttysille
3
183
Vastaukset
- kokemusta---
Pargassa ei ollut tänä kesänä hyttysiä. pari vuotta sitten muistan saaneeni muutaman paukaman, olen herkkä eli alleginen.
Tänä vuonna ei siis ollut, lieneekö vuodet erilaisia. Lefkaksella on ollut paljon inisijöitä sensijaan.
Miten pärjäät Suomessa, täällähän niitä pahuksia on vaikka kuinka.- minne ensi kesänä
Kiitos! Pärjään Suomen kesässä hyvin, koska missä asun, ei juurikaan ole hyttysiä, ihme kyllä. Samoin mökillämme, ei ilmeisesti tuulen ja puuston ansiosta ole montaakaan hyttystä.
Kolme vuotta sitten Pargassa oli niin paljon hyttysiä, että iltasin oli yhtä tuskaa mennä kylille. Samoin Korfulla viime kesänä, aivan järkyttävän paljon, (Aharavissa). Esim. Kalimnos, Lefkas ja Hanianseutu kiinnostaa, kunhan ei olisi inisijöitä. - Hyttysetön loma
minne ensi kesänä kirjoitti:
Kiitos! Pärjään Suomen kesässä hyvin, koska missä asun, ei juurikaan ole hyttysiä, ihme kyllä. Samoin mökillämme, ei ilmeisesti tuulen ja puuston ansiosta ole montaakaan hyttystä.
Kolme vuotta sitten Pargassa oli niin paljon hyttysiä, että iltasin oli yhtä tuskaa mennä kylille. Samoin Korfulla viime kesänä, aivan järkyttävän paljon, (Aharavissa). Esim. Kalimnos, Lefkas ja Hanianseutu kiinnostaa, kunhan ei olisi inisijöitä.Oltiin viikko korfulla heinäkuun toisella viikolla. En nähnyt ainoatakaan hyttystä. Oltiin saaren eteläosassa noin 30 km päässä pääkaupungista. Oli vissiin sitten onnea matkassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta703560Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1483533Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463322- 532779
- 322036
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘301962Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k421704- 481676
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä961635- 391400