Ufomainen innovaatio Suomesta

Jos tästä laitteesta tulee joskus totta, niin ne aiheuttavat mitä todennäköisimmin 'ufohavaintoja'.

http://lightway.fi/

Laitteen ulkonäöllä on hivenen yhtäläisyyttä täälläkin monta kertaa keskustelun aiheena olleisiin, oletettuihin kolmannen valtakunnan huipputeknisiin lentolaitteisiin.

-Dana
5142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat
Aloittaja

Onko härveli saatu jo kohoamaan ilmaankin kenties?
Makaako vielä piirustuspöydällä?

Tuo kyllä mieleen Pelle Pelottoman suunnitelmat.

Äänestä

Niinpä. Ei tollanen pellen näkönen häkkyrä sais rahotusta vaikka toimiskin!

Äänestä

Eipäs nyt naureskella patentteja kahmineelle härvelille.

Patentteja ei myönnetä humpuukille tai laskennallisesti tai arvioitavasti toimimattomalle laitteelle tai keksinnölle. Tällä niitä on lukuisia ja eri maissa.

7,407,132 1 US patent Flight device, the Lightway

0,474,2159.9 EP filed Flight device, the Lightway

6,308,912 US patent Flight device, the Lightway

6,837,457 US patent Flight device, the Lightway

0,972,2179.0 EP, US, JP, CN filed Charged motor

2,011,0114 FI filed, priority Charged motor

Eri asia on saadaanko se skulaamaan kilpailijoiden vastaavia vehkeitä ennemmin, energiataloudellisemmin, turvallisemmin, mukavammin, halvemmalla ja paremmin.
Lentoautojakin on kehitelty jo vuosikymmenet ja kaupallista sovellusta ei vielä näy. Selvää on että sellainen kuitenkin tulee ja useita.
Suomessa on vähintään viisi erillistä hanketta erinäisiin lentopeleihin kuten lentoautoihin ja nanokoneisiin ja nyt sitten tällainenkin versio.

Markkinatalous on raaka ja nopeat syö hitaat ja paremmat syö huonot.

Äänestä

Eihän tuo ole lähelläkään YYFFUa! Roottoreilla toimiva eräänlainen helikopteri, josta ei edes ole valmistettu yhtään toimivaa kappaletta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


UPDATE_9252380 kirjoitti:

Jos tästä laitteesta tulee joskus totta, niin ne aiheuttavat mitä todennäköisimmin 'ufohavaintoja'.

http://lightway.fi/

Laitteen ulkonäöllä on hivenen yhtäläisyyttä täälläkin monta kertaa keskustelun aiheena olleisiin, oletettuihin kolmannen valtakunnan huipputeknisiin lentolaitteisiin.

-Dana

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu