BB: Irina haukkui Hausjärven lyttyyn - "Ei käy kuin Sirkus Finlanders"
Big Brother -talon väriläiskä Irina ei pahemmin arvosta asuinpaikkakuntaansa ja sen asukkaita.
Eilen Big Brother -talossa Irina avautui Teijalle asuinpaikkakunnastaan, jota kuvaili peräreiäksi ja aivan liian pieneksi paikaksi elää.
– Siellä on sisäsiittoista porukkaa. Ja voit kuvitella, mitä aiheuttaa pienissä peräreiän asukeissa tämä minun alkuperätaustani ja iso persoona pienellä persiillä, venäläistaustainen Irina heitti Big Brotherin verkkosivuston mukaan.
42-vuotias julisti lähtevänsä pois paikkakunnalta, kun pystyy. Nuorison kanssa hänellä ei ollut ongelmia, mutta vanhemmat asukkaat aiheuttivat vaikeuksia asenteellaan.
– Helsinkiin muutto toisi ulottuvuuksia ja mahdollisuuksia. Kulttuuria, teatteria. Sirkuksesta lähtien kaikkea olisi täällä. Riihimäellä ei käy kuin Tivoli Seiterä vai mikä se on…Finlanders, Irina täräytti.
BB-Irina
12
3017
Vastaukset
- Talojärvi
Tämä tapaus sopii hyvin tähän BB-taloon joka onkin tunnettu varsinaisten järjenjättiläisten ponnahduslautana maailmanvalloituksiin...
"Muutto Helsinkiin" on se joka avaa ikuisen nirvanan elämässä.
Hah!No,jokainen tehkööt omat virheensä niin ei tarvii muita syytellä. - Irina fani
Paikkakunnna ainoo julkkis kuitenkin se hausmyllykin on jo niin vanha juttu!
- uipuio
Mitä tekemistä Hausmyllyllä on hausjärven kanssa? Sitä paitsi asuuhan Hausjärvellä muitakin " julkkiksia", ihan siis oikeita sellaisia.
- ????
hausmylly???
- oeuqeiuqugequ
Ei sitten Irina voittanut. :(
- bb-eila"kaisa"-76-
Eikö irina sitten voittanutkaan?
- Unelma Sirpa Leena
Maitojunalla kiltisti kotiin nuolemaan haavojaan...
- jdhfioshdfiuhasdiupf
Ei tuo BB-talo olekkaan normaalin ihmisen paikka.
- katso
Nyt klo 19.00 Irina TV. ssä
- Puolituttukin
Kyllä mäkin voisin Irinaa...ja varmasti saankin kunhan juttuun päästään.
- sinapilla
oli se sen oloinenkin,että varma nakki
- Anonyymi
sinapilla kirjoitti:
oli se sen oloinenkin,että varma nakki
Kuukemma heittää vähä piriä niin johan on koivet katossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23945198Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325976SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32315654Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16410791Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369481Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!309383Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858468Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426814Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2216476