Hei,
Tässä kaksi ensi kertalaista egyptiin lähtijää.Olisi mukava vaihtaa ajatuksia muiden sinne suuntavien kanssa.
Sharm el sheik,nabq bay,kukaan lähdössä marraskuun 19.pvä
6
261
Vastaukset
- Nabq Bay
Nabq bay kutsuu lokakuun lopulla, joten kirjoitan kokemuksista ennen lähtöänne.
Ihanaa kuitenkin odottaa varmaa kesäsäätä, uimista lämpimässä meressä ja hyvää ruokaa ja istuskelua oman hotellin terassilla drinkkiä siemaillen.- hansu82
Oi,kiitos paljon jo ennakkoon :) Oon lukenu täältä monenlaista kokemusta egyptistä ja välillä kävi jo mielessä lähdetäänkö ollenkaan,mutta aivan varmasti lähdetään. Mihin hotelliin menette?
- Nabq Bay
hansu82 kirjoitti:
Oi,kiitos paljon jo ennakkoon :) Oon lukenu täältä monenlaista kokemusta egyptistä ja välillä kävi jo mielessä lähdetäänkö ollenkaan,mutta aivan varmasti lähdetään. Mihin hotelliin menette?
Hotelli on Nubian Village, Finnmatkojen ohjelmassa. Egypti tosiaan jakaa mielipiteet, meillä jo kuudes kerta, ei niinkään Egyptin maan takia, vaan suht lyhyt lento ja varma aurinko, iltaisin riittää kesähepenet. Myös hotellien sijainnit yleensä meren rannalla on mieleen.
- Pelkuri
Kertokaapa, huolestuttaako levottomuudet? Minulla meinaa ajatuksissa ottaa ne välillä vallan , että tekee mieli perua koko juttu..
- Just näin
Eikös toisen maailmansodan historia ole opettanut sinua yhtään? Saksa ei miehittänyt Sveitsiä, vaikka tuskin tuo olisi paljoa pystynyt panemaan vastaan. Vaan kun Sveitsi oli rahaliikenteen keskus.
Liioin Saksa ei miehittänyt Monacoa. Kävisät kylläkin siellä vapaasti pelaamassa.
Niin se on. Turistimekat ovat kaikille egyptiläisille niin tärkeä rahasampo, että sitä ei keikuteta!
- hansu82
Huolestuttaa vähäsen,lähinnä harmittaa että jos tilanne menee vain hullummaksi niin saattaa sitten peruuntua koko matka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M507153Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1173882Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v463826Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e582142Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn462097KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2492012Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka341955Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu21852Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj341505- 791309