Hei,
Tässä kaksi ensi kertalaista egyptiin lähtijää.Olisi mukava vaihtaa ajatuksia muiden sinne suuntavien kanssa.
Sharm el sheik,nabq bay,kukaan lähdössä marraskuun 19.pvä
6
334
Vastaukset 6
- Nabq Bay
Nabq bay kutsuu lokakuun lopulla, joten kirjoitan kokemuksista ennen lähtöänne.
Ihanaa kuitenkin odottaa varmaa kesäsäätä, uimista lämpimässä meressä ja hyvää ruokaa ja istuskelua oman hotellin terassilla drinkkiä siemaillen.- hansu82
Oi,kiitos paljon jo ennakkoon :) Oon lukenu täältä monenlaista kokemusta egyptistä ja välillä kävi jo mielessä lähdetäänkö ollenkaan,mutta aivan varmasti lähdetään. Mihin hotelliin menette?
- Nabq Bay
hansu82 kirjoitti:
Oi,kiitos paljon jo ennakkoon :) Oon lukenu täältä monenlaista kokemusta egyptistä ja välillä kävi jo mielessä lähdetäänkö ollenkaan,mutta aivan varmasti lähdetään. Mihin hotelliin menette?
Hotelli on Nubian Village, Finnmatkojen ohjelmassa. Egypti tosiaan jakaa mielipiteet, meillä jo kuudes kerta, ei niinkään Egyptin maan takia, vaan suht lyhyt lento ja varma aurinko, iltaisin riittää kesähepenet. Myös hotellien sijainnit yleensä meren rannalla on mieleen.
- Pelkuri
Kertokaapa, huolestuttaako levottomuudet? Minulla meinaa ajatuksissa ottaa ne välillä vallan , että tekee mieli perua koko juttu..
- Just näin
Eikös toisen maailmansodan historia ole opettanut sinua yhtään? Saksa ei miehittänyt Sveitsiä, vaikka tuskin tuo olisi paljoa pystynyt panemaan vastaan. Vaan kun Sveitsi oli rahaliikenteen keskus.
Liioin Saksa ei miehittänyt Monacoa. Kävisät kylläkin siellä vapaasti pelaamassa.
Niin se on. Turistimekat ovat kaikille egyptiläisille niin tärkeä rahasampo, että sitä ei keikuteta!
- hansu82
Huolestuttaa vähäsen,lähinnä harmittaa että jos tilanne menee vain hullummaksi niin saattaa sitten peruuntua koko matka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän48930Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15798Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl497769- 46687
- 41624
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30586- 35563
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE170528Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37520- 44470