Sharm el sheik,nabq bay,kukaan lähdössä marraskuun 19.pvä

hansu82

Hei,
Tässä kaksi ensi kertalaista egyptiin lähtijää.Olisi mukava vaihtaa ajatuksia muiden sinne suuntavien kanssa.

6

279

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nabq Bay

      Nabq bay kutsuu lokakuun lopulla, joten kirjoitan kokemuksista ennen lähtöänne.
      Ihanaa kuitenkin odottaa varmaa kesäsäätä, uimista lämpimässä meressä ja hyvää ruokaa ja istuskelua oman hotellin terassilla drinkkiä siemaillen.

      • hansu82

        Oi,kiitos paljon jo ennakkoon :) Oon lukenu täältä monenlaista kokemusta egyptistä ja välillä kävi jo mielessä lähdetäänkö ollenkaan,mutta aivan varmasti lähdetään. Mihin hotelliin menette?


      • Nabq Bay
        hansu82 kirjoitti:

        Oi,kiitos paljon jo ennakkoon :) Oon lukenu täältä monenlaista kokemusta egyptistä ja välillä kävi jo mielessä lähdetäänkö ollenkaan,mutta aivan varmasti lähdetään. Mihin hotelliin menette?

        Hotelli on Nubian Village, Finnmatkojen ohjelmassa. Egypti tosiaan jakaa mielipiteet, meillä jo kuudes kerta, ei niinkään Egyptin maan takia, vaan suht lyhyt lento ja varma aurinko, iltaisin riittää kesähepenet. Myös hotellien sijainnit yleensä meren rannalla on mieleen.


    • Pelkuri

      Kertokaapa, huolestuttaako levottomuudet? Minulla meinaa ajatuksissa ottaa ne välillä vallan , että tekee mieli perua koko juttu..

      • Just näin

        Eikös toisen maailmansodan historia ole opettanut sinua yhtään? Saksa ei miehittänyt Sveitsiä, vaikka tuskin tuo olisi paljoa pystynyt panemaan vastaan. Vaan kun Sveitsi oli rahaliikenteen keskus.

        Liioin Saksa ei miehittänyt Monacoa. Kävisät kylläkin siellä vapaasti pelaamassa.

        Niin se on. Turistimekat ovat kaikille egyptiläisille niin tärkeä rahasampo, että sitä ei keikuteta!


    • hansu82

      Huolestuttaa vähäsen,lähinnä harmittaa että jos tilanne menee vain hullummaksi niin saattaa sitten peruuntua koko matka.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      153
      3410
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      83
      2952
    3. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      58
      2440
    4. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      41
      2330
    5. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      50
      2243
    6. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      115
      2235
    7. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      151
      2149
    8. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      16
      2041
    9. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1526
    10. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      29
      1503
    Aihe