Mistä työpaikka Oulunseudulta?

Lähenkö etelään

Vinkatkaa joku löytyykö oulusta tai läheltä, Liminka, Haukipudas, Utajärvi alueelta metallifirmaa jossa työntekijääkin pidetään ihmisenä?
Ammattikoulutus on. Työkokemusta löytyy yli 10 vuotta. Kaikki Hitsaus- Koneistus- tai kokoonpanohommat kelpaisi.
Haaveena olisi Vakituinen työsopimus normi työajoilla ja palkkaa 10-15 e tunti.

Utopiaako?

9

857

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kullanarvoinen tieto

      Jos niitä vapaita työpaikkoja on niin oletko tosissasi niin naiivi että kukaan niitä täällä ilmoittelisi???

      • Kuhan kysyin

        Onko tosiaan ihmisarvoinen työpaikka ammattimiehelle oulun seudulla kullanarvoinen tieto?


      • Koetapa löytää
        Kuhan kysyin kirjoitti:

        Onko tosiaan ihmisarvoinen työpaikka ammattimiehelle oulun seudulla kullanarvoinen tieto?

        Metallialalta.


    • siellä on töitä.

      Lähde Norjaan.

    • Karkonvalittajankamu

      Haje veeärrälle.
      Tosin normi työajoista on turha haaveilla.

      Ja vastoin kaikkia täällä annettuja tietoja, sinne pääsee muutkin kuin sukulaissuhteita omaavat.

    • IKP4E

      IKP

    • Santtu0071

      Älä ainakaan mene Omp konepajalle puolet työntekijöistä ovat alkoholisteja tai mielenterveys ongelmaisia joudut paikkamaan heidän poissaoloja. Metal power taas ok mutta palkka 9-11€ tunti, maksaako sillä lainat ja perheen kulut? Normek ok palkka ja kulttuuri ok. Kaikissa vuorotyö jota ei välttämättä lapset kotona ymmärrä.

    • kun ei vaan kelpaa..

      Itselleni riittäisi 8 euroa tunnissa mutta enpä siitä huolimatta kelpaa minnekään ikäni takia (45v). Minulla myös luokat hitsauksesta ja hallitsen myös yksittäiskappaleiden cnc/manuaalikoneistuksen niin sorvilla kuin jyrsimelläkin ja kahdesta eri CAM-ohjelmista kokemusta noin 5 vuotta.

      • sitä saa mitä......

        Ei niitä töitä ole etelässäkään! Kaveri oli Carryksella (linja-auton kori tehas) hitsarina joku 5v sitten palkka 17eur/h 45min kahvitauot jne!!!!
        Muisteli kaiholla aikoja menneitä.
        Kyllä Suomalainen "huippu" duunari on hinnoitellu ittensä pihalle tästä eteenpäin jaetaan vaan kurjuutta!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1367
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      72
      1160
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      78
      822
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      668
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      23
      635
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      29
      608
    Aihe