Sensuuri iskee

Siinäpä sananvapaus.
Heti kun muutama ihminen puhuu asioista, eikä pelkästään lillukanvarsista, niin se ei kaikille sovi millään
Tämä juuri on sitä tasapäistämistä ja kansan tekemistä tyhmäksi vähitellen ja tilanne senkuin pahenee, siitäkin on jo eu-ssa olemassa ehdotus, sananvapuden rajoittamisesta kun kyseessä on valtaapitävien kanssa eri linja.

Kehitys on todella vaarallinen.

Kansalainen on hyvä jos sillä ei ole aivoja, ei kyseenalaista jne...

6

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vasuri123

      Jos tarkoititi tuota islam juttua, niin se oli kyllä aivan väärässä paikassa. Ainakaan itse en tiedä yhtään muslimia tällä kylällä ja niille keskusteluille on omat paikkansa.

      Harmin paikka että minun vastineeni sinulle meni pesuveden mukana...

      • Moro !
        Paikka oli ihan oikea.
        En minäkään tiedä kuin kaksi, joiden kanssa väittelen aina siloin tällöin, toinen on käännynnäinen ja toinen syntymästä asti, venäjän tataariperuja.
        Kyllä islam on niin tärkeä asia jotta vaikuttaa koko maapallolla ja eu on kans merkittävä asia koko maapallolla, mutta näimpä se taas meni.

        hulevesi vei, toivottavasti ilman veroa ; )


    • joutilas.fi

      Joutilas!!

      • Samoin minäkin

        Täällä toinen, heippa


    • Kapteeni Nemo

      Kyllä se näin on,että jos olisimme keskustelleet Kristinuskosta negatiivisessa sävyssä,niin juttua ei olisi poistettu,mutta Islam on uskonto josta ei saa lausua mitään negatiivista varsinkaan paljastaa siitä asioita jotka perustuvat tosiasioihin.
      Esim.Lestadialaisia ja muita Kristinuskon suuntia saa mollata täällä melkein m ielensä mukaan,sensuuri ei näy iskevän.
      Niissä kouluissa myös joissa on muslimi lapsia täytyy visusti nykyisin varoa tuomasta Kristinuskoa millään tavalla esille,saattavat muuten muslimit loukkaantua.
      Suomi ei ole enää sellainen maa joka se oli vielä vähän aikaa sitten,eli maa jonka perusta oli rakennettu kristilliselle pohjalle.
      Suomen päättäjät ja suurin osa kansasta on hyljännyt Jumalansa ja kulkevat silmät ja korvat peitettyinä varmaa tuhoa kohti,mutta näin sen täytyy mennäkkin muutenhan Raamatun ennustukset ei pitäisi paikkaansa,koska siellä sanotaan,että lopun aikoina tapahtuu suuri luopumus uskosta ja kansat käääntyvät Jumalaa vastaan.
      Ei tarvitse kuitenkaan kenenkään,joka ymmärtää tämän ihmetellä sitä kun siunaus väistyy tämän kansan yltä,kuitenkin ne jotka omaavat pelastavan uskon Jeesukseen ja säilyttävät sen,heillä ei tule olemaan mitään hätää,vaikka maailma mullistuu ja yhteiskunnan perusrakenteet alkavat sortua.
      Jumala on voimallinen pitämään omistaan huolta.
      Sinä joka et tunne Jeesusta Kristusta vapahtajanasi.Sinulla on vielä nyt mahdollisuus luovuttaa elämäsi hänelle ja saada sitä kautta pelastus ja iankaikkinen elämä.Kiirehdi sillä aikaa ei ole enää paljon siihen kun se portti suljetaan.Nyt on vielä armon aika,mutta se ei kestä enää kauan.

      • työmies 28

        yrittääkö persut kalastella ääniä kuntavaaleissakin noilla höpöhöpö jutuillaan


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      367
      1841
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      11
      1668
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      241
      1338
    4. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      51
      940
    5. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      402
      888
    6. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      69
      879
    7. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      32
      714
    8. Hyvää yötä mies

      Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo
      Tunteet
      68
      676
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      53
      676
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      63
      673
    Aihe