syöpään liittyen........................
Näyttäisi olevan vuodelta 2008 mutta kuitenkin
http://www.cancer.fi/@Bin/14458324/tausta18032008.pdf
Yleisimpiä myyttejä
6
164
Vastaukset 6
- Realismi
Kaikenlaista luuloa sitä tuppaa olehen, syyt ja seuraukset sekaisin. Voihan toki olla että eivielä edes tiedetä mikä on syövän syntymekanismi ja mikä sitä aiheuttaa tai ehkäisee. Mielenkiintoisia asioita.
- nvngnfjfx
Moni uskoo että jos syöpä löydetään niin ei paljoa elinaikaa ole.
Aivan. Mutta kun asian kanssa pääsee "sinuiksi" huomaakin että kyllähän tästä sittenkin taidetaan vielä selvitä.
- gfjfjfj
lusiina5 kirjoitti:
Aivan. Mutta kun asian kanssa pääsee "sinuiksi" huomaakin että kyllähän tästä sittenkin taidetaan vielä selvitä.
Minulla on 2 ystävää kuollutrintasyöpään.Toisella uusi 3 kertaa.ja toisella meni ensimmäisellä kerralla.Arvaamaton tämä syöpä on.
gfjfjfj kirjoitti:
Minulla on 2 ystävää kuollutrintasyöpään.Toisella uusi 3 kertaa.ja toisella meni ensimmäisellä kerralla.Arvaamaton tämä syöpä on.
Minun usealla ystävälläni on ollut rintasyöpä, yhdellä paksusuolensyöpä ja yhdellä keuhkosyöpä, ja vain yksi heistä on kuollut.
- Uusi syöpä
Kellä muilla pierusyöpä,siis muilla kun Lusiinalla? Sen takii Korri palstalla on:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1771600
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.105807En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203608- 128561
- 48546
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50528- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510- 25493