APUA MISTÄ VANHOJEN TANSSI PARI??

Epätoivoinen95

Vanhojentanssi harkat lähestyy ja olen vieläkin ilman paria. Asun Kouvolassa. Olisiko kellään mitään ideoita mistä ja kuinka voisin itselleni löytää tanssiparin?

9

4240

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • silviissii

      Löydät sen todennäköisesti koulustasi. Tietysti voit kysyä jotain tuttuasi jostain toisestakin koulusta. Meillä ainakin oli hyvin paljon oppilaita tanssimassa eri lukioista, mutta myös ammattikouluista.

      Et varmaankaan ole ainoa, jolla ei ole vielä paria. Menet sinne tunnille sitten ilman paria, jos sinulla ei sellaista ole, niin todennäköisesti saat sieltä sitten jonkun parin.

      Jos tuo on niin kamalaa, niin älä sitten mene koko kurssille.

    • fffsd

      opettajat kattoo sitten parittomille parin.

    • Osallistua kannattaa

      Kannattaa tosiaan sinne kurssille joka tapauksessa mennä :) Siellä on varmasti muitakin parittomia, poikia kuin tyttöjäkin, joten ei hätää. Voit mahdollisesti saada sieltä sitten parin.
      Jos jostain syystä käy kuitenkin niin, ettei kurssiryhmästäsi löydy paria, niin meillä ainakin opettajat järkkäsivät sitten toisesta koulusta paria.

      Kannattaa toki miettiä myös vaihtoehtoisesti, jos et malta kurssille saakka odottaa kenet pariksesi voisit saada, niin kysele vaikka koulusi ykkösiltä tai kolmosilta, jos he lähtisivät :)

      Kyllä kaikki järjestyy, ei paniikkia :)

      • pariton2

        Kuules, en haluaisi olla negatiivinen mutta ei aina kaikki järjesty. Mun koulussa (Virkkalassa/Lohjassa) on jo 12 paria ja kaksi tyttöö ilman eikä opettajat ovat melkein kahden viikon aikana saanut mitään aikaseksi. Ei edes paras kaveri suostu mukaan. Kun opettaja sanoi, että olisi pari jotka ovat ehkä tulossa mukaan ehdin jo hankkii kaikki mekot sun muut mut kun sitten kysyin, niin eivät he ole menossa mukaan... Että, mitäs sitten tehdään jos on jo kaikkia ns varusteet paitsi pari, onks keltaisilla sivuilla myös tanssipareja ?


    • abibabi

      roskiksesta, sieltä niitä löytyy....

      ihan oikeesti käytä järkee mistä niitä pareja vois löytyy

    • apuag5

      Menet reippaana tunneille, sinne varmasti on uskaltautunut muitakin kellä ei ole paria. Tietysti kaikki tytöt varsinkaan, eivät kehtaa tulla sinne tunnille, jos ei ole paria, mutta toivoisivat sydämmen pohjasta, että pääsisivät tanssimaan.

      Voisit siis tiedustella tai ihan kartottaa kenellä ei ole paria ja kun tiedät kellä ei ole (huom. katsokkin tarkkaan) niin kysyt häneltä ihan suoraa koulussa joko ihmishulinan keskellä tai sit hypärillä tai sit tekstaril tai facebookis.

      Vaikee on auttaa, muista vaan mennä rohkeena sinne tunnille.

    • rehellinen somali

      Itse menin navettaan ja sieltä löysin elämäni parin Paulan (lehmä).

    • TurQ

      Jos on joku turkulainen neito ilman paria, niin vastaa tähän viestiin :)

      • Anonyymi

        mun kaveri


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      259
      2389
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      70
      2378
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1558
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      41
      1401
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1367
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1329
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1230
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1019
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      1009
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      999
    Aihe