help me :)

moi! eli olin tänään gynellä. Hän määräsi minut sukupuoli testiin, klamydia ja tippuri, vaikka en ole edes ollut ikinä yhdynnässä!? mutta samanlaisia oireita mulla on.

sanoin että ei se ole mahdollistaetten ole ollut yhdynnässä, mutta lääkäri sano vaan et '' ei se haittaa'' eli kysymys kuuluu, mitä ihmettä, voiko ilman seksiä olla sukupuolitauti:D

Ja mut määrättiin myös papaan, sattuuko?:/
T: tyttö 17v
369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Oletko harrastanut pettingiä vai ovatko housut pysyneet jalassa miesseurassa. Jos et ole sormitellut ja halaillut miesten kanssa, niin sukupuolitaudit eivät mielestäni ole mahdollisia. Mutta jos oireet niihin selvästi viittaavat, niin kai testit on tehtävä. Oliko lääkäri suomalainen?

Papa ei normaalisti satu, mutta jos jännittää lantionpohjanlihaksia, se voi sattua. Se voi sattua myös silloin, jos on tulehdus. Tekikö lääkäri sinulle sisätutkimusta emättimen kautta? Jos teki, niin papan ei pitäisi tuntua enempää.

Äänestä

Jotkut sanoo, että papa voi vähän nipistää, mutta mä en ainakaan tunne siinä minkäänlaista kipua, kaksi kertaa otettu. En tosiaan tunne edes "nipistystä", vain sen että jotakin siellä tapahtuu. Ehkä lievää epämukavuutta korkeintaan. Jos jännittää hirveästi lihaksia niin sitten tietysti se spekulalla venyttäminen saattaa sattua, mutta jos pitää paikat rentona niin ei. Toki jos on neitsyt niin se venyttäminen voi vähän tuntua, mutta jos sulle on (?) sisätutkimuskin tehty niin ei papan pitäisi kummoinen juttu olla.

Äänestä

Niitä ne tuppaa laittaa ihan millon vaan, älä ota nokkiisi. Ekan kerran kun halusivat testit tuli jotenkin likanen olo vaikka puhtaat testit olivatkin. Sen jälkeen on testit otettu varmaan kymmenen kertaa erilaisista syistä (rutiini, ennenaikaiset supistukset, virtsatietulehdus yms). Aina on testit ollut puhtaat ja aina sen olen jo testejä tehdessä tiennyt.

Voi se papa kirpasta, ja spekula tuntua inhottavalta. Mutta ei oo oikeasti paha homma.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lasldfghjk kirjoitti:

moi! eli olin tänään gynellä. Hän määräsi minut sukupuoli testiin, klamydia ja tippuri, vaikka en ole edes ollut ikinä yhdynnässä!? mutta samanlaisia oireita mulla on.

sanoin että ei se ole mahdollistaetten ole ollut yhdynnässä, mutta lääkäri sano vaan et '' ei se haittaa'' eli kysymys kuuluu, mitä ihmettä, voiko ilman seksiä olla sukupuolitauti:D

Ja mut määrättiin myös papaan, sattuuko?:/
T: tyttö 17v

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu