Kirja on ylimainostettu.Luin sen ja se oli mielestäni todella huono.
Mitäänsanomatonta tylsää juonta kuljetetaan liian monen henkilön avulla, kohti loppua, joka sekin pettymys ja täysin mielikuvitukseton.Kuin vanha vitsi.
Kirjaa on venytetty pitkäveteisellä jahkaamisella ja sitä on ärsyttävä lukea.Merenneidossa kun pääsee jyvälle yhdestä kirjan henkilöstä.
Niin seuraavalla sivulla hypätäänkin jo uuteen henkilöön ja taas pian toiseen jne.Kunnes kirja alkaa vaikuttaa lähes sekavalta.Ihan kuin kirjailija leuhkisi sillä miten monesta henkilöstä osaa kirjoittaa yhdessä kirjassa yhtäaikaa ja näiden avulla kuljettaa kirjan juonta.En usko Läkbergin muidenkaan kirjojen olevan sen parempia.Tietääpä ohittaa nämä.
Camilla Läckberg merenneito
Turha dekkari
1
478
Vastaukset
- taotao.
Minäkin luin yhden kyseisen kirjailijan dekkarin ja minusta se oli huonohko eli ei kaikki ruotsalaiset dekkarinirjailijat olekaan hyviä :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614188KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1122731Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452232Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?291883- 241843
- 281556
- 171400
- 671320
- 1341277
- 311178