kannattaako kilpailutus?

Tulin miettineeksi kannattaako nähdä vaivaa sähkön kilpailuttamiseen? Kun ottaa huomioon sen kuinka paljon aikaa ja vaivaa siihen pitää kuitenkin käyttää, jotta saa kuvaa sähköä tarjoavista yrityksistä
Onko viranomaisilla jotain opasta tms asiasta?
löysin http://www.halvinsahko.info/
1141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tuossa VIRALLINEN julkisen palvelun linkki www.energiamarkkinavirasto.fi ja tuohon menee aikaa tumpelommaltakin ehkä 5 minuuttia... jos sillä "uhrauksella" saa satasen vuotuisen säästön kerrostalokämppään, niin kannattaako?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jouni532 kirjoitti:

Tulin miettineeksi kannattaako nähdä vaivaa sähkön kilpailuttamiseen? Kun ottaa huomioon sen kuinka paljon aikaa ja vaivaa siihen pitää kuitenkin käyttää, jotta saa kuvaa sähköä tarjoavista yrityksistä
Onko viranomaisilla jotain opasta tms asiasta?
löysin http://www.halvinsahko.info/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu