Tuli paskalle varsinainen kilpailija. Dacia.
http://www.iltasanomat.fi/autot/art-1288500708215.html?ref=rss
Nyt on tojota heikoilla.
11
271
Vastaukset
- Onnen pekka..
Sun kannattaa mennä heti ostoksille.
Meinaan ettei lopu kesken.
Sähkövikoja, ja ranskalaisia linnunluita!!!!
Niistä on rasiat tehty. - Premium
No niinpä tuli nyt europaskalle kilpailija, samaa paskaa, mutta halvemmalla !
Vaviskaa Mersut ja kumppanit, Romaniasta pyllistää uuspaska esiin ! - Kiala Viulu
Daciassa hyvin paljon laatuongelmia.
Velipoikani työpaikan huoltokorjaamon pihassa seisoi lähes 5 kk Dacia, kun muovinen imusarja halkesi ja romuun ei saa mistään varaosia. Auto oli ostettu uutena ja oli vain 2 kk käytössä ennen hajoamista.
Imusarja kun saatiin vihdoin varaosa, asiakas kerkesi ajamaan sillä 2 viikkoa ja hajosi uudelleen tuulettimen laakerista. Dacia seisoo edelleen korjaamon pihassa varaosaa odottaen.
Nyt asiakas ei halukkaan nähdä enää Ranskan romu Daciaa ja haluaa purkan kaupan. Myyjä ei halua purkaa kauppaa ja nyt nyhtäle pelle-Dacia romun kanssa ollaan menossa kärijille asian tiimoilta.
Ympäri Suomea ja Eurooppaa on havaittu paljon samoja vikoja ja huomattavan paljon sähkövikoja. Arvaahan sen romun laadun, kun hinta Suomessa pyörii vähän yli 10 000 € ja Euroopan muissa maissakin n. 7000 eurossa. Siinä näkee kun laatu ja hinta kohtaa toisensa, täyttä pashaa ! !
Daciaan ei sen lisäksi millään saa varaosi. Auto on varsinainen nolouden huipputekele, kun varaosatoimituksetkaan ei ole kunnossa maahantuojalla.
Sen verran ihmiset on tietoisen valistuneita Dacia lypsykoneen ongelmisa, ettei viime kuussa olematonta tekeletta ostettu kuin 36 kpl ! !. ONNEKSI:))- dacia uhka tojolle?
Ai Rasiassa laatuongelmia? Paremmin se on pärjännyt vikatilastoissa kuin tojota, eli tojossahan vasta onkin laatuongelmia. Ja vakavia!
Ja on se kumma jos ei muka löydy varaosia, jos kerran perustuu Rellun tekniikkaan. Relluhan on ollut jokusen vuoden suomenkin markkinoilla...
Jostain syystä kukaan ei usko tuota sun yllä olevaa vuodatusta. Taitaa dacia olla tohjolle todellinen haastaja, kun tojo-kauppiaan pitää sitä noin mustamaalata. Totutun säälittävää... - Kiala Viulu
dacia uhka tojolle? kirjoitti:
Ai Rasiassa laatuongelmia? Paremmin se on pärjännyt vikatilastoissa kuin tojota, eli tojossahan vasta onkin laatuongelmia. Ja vakavia!
Ja on se kumma jos ei muka löydy varaosia, jos kerran perustuu Rellun tekniikkaan. Relluhan on ollut jokusen vuoden suomenkin markkinoilla...
Jostain syystä kukaan ei usko tuota sun yllä olevaa vuodatusta. Taitaa dacia olla tohjolle todellinen haastaja, kun tojo-kauppiaan pitää sitä noin mustamaalata. Totutun säälittävää...No onhan niissä "hyvin paljon" laatuongelmia,kun minun veljeni on yhden saanut korjata pariin kertaan... Ja minun juttuni ovat aina täyttä totta, ilman muuta, uskokaa vain kaikki mitä Kiala palstalle suoltaa.
- taitaa olla
Kiala Viulu kirjoitti:
No onhan niissä "hyvin paljon" laatuongelmia,kun minun veljeni on yhden saanut korjata pariin kertaan... Ja minun juttuni ovat aina täyttä totta, ilman muuta, uskokaa vain kaikki mitä Kiala palstalle suoltaa.
Taitaa veljesi olla varsinainen monttööri, kun ei saa autoa kuntoon kerralla. Onko tuo sukuvika?
- nii ja..
minun veljeni työkaverin serkun siskon tyttären isäpuolen veljen eno ei hommanut Daciaa lainkaan....en tiiä sitten miksi ei.
- Dacia rules
Dacia on luotettavampi
http://www.inautonews.com/dacia-is-more-reliable-than-toyota-fiat-seat-and-opel#.UFsH-bLN9TA- Ei yllätä
Niinpäs näyttää olevan.
- Kiala Viulu
Ei yllätä kirjoitti:
Niinpäs näyttää olevan.
Ei varmasti ole, kun minun veljeni kummin kaiman serkun vastaantulijan naapurinj tädin miehen sedän veljen siskon serkku sanoi niin.
- khihihiihihiihih
paraas euroopalainen ikinä, khihihihi, hihihiiihihihihihihihihihihiiii
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit846014KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3185096Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202648Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei462588Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852831822Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1031659Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171521- 1081471
Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331393seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1191392