Faliraki.. Epsilon!

hhelluuuu

Hei, olemme ystäväni kanssa lähdössä ensikuussa Falirakiin Epsilon nimiseen hotelliin. Olisiko täällä joku jolla olisi ihan vaikka tältä vuodelta kokemuksia kertoa Epsilon hotellista.. et onko minkä tasoinen paikka, ja onko muutenki minkälaista aluetta.. kaikkia kommentteja ja mielipiteitä kyseisestä paikasta ja maasta otan mielenkiinnolla vastaan. KIITOS jo etukäteen :)))

T. Ensimmäistä kertaa ulkomaille :D

4

684

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jassas

      Hei! Lue tuolta Kreikka-Rodos-otsikon alta, siellä on pitkä ketju aiheesta. Huoneet ovat aika perustasoa, sijainti kiva sikäli että on ihan rannassa, mutta muuten vähän syrjäinen. Se voi olla myös etu, riippuu siitä mitä haette lomalta. Lokakuussa varmaan jo aika hiljaista. Kaupunkiin, (siis Rodos) pääsee näppärästi bussilla hotellin edestä, toki taksillakin, jos ei malta bussia odottaa. Muutama ruokapaikka siinä lähistöllä, hotellin alueeltakin löytyy. Hauskaa matkaa!

      • hhelluuu

        Kiitos vinkistä!:) Joo tosiaan ei oikein osaa odottaa mitään sen erikoisempaa kun ensimäistä kertaa lähdössä matkalle mutta avoimin mielin mennään katsoaan miltä siellä näyttää :)


    • Hyvää matkaa

      Hotellin yhteydessä kauppakeskus, joka hinnoiltaan ja tarjonnaltaan niin hyvä ettei ostosten vuoksi tarvitse muualle lähteä. Jos ette ole ottaneet aamupalaa, niin sekin hoituu hyvin hotellin yhteydessä olevien kauppojen tarjonnalla ja aukioloajoilla. Alkoholimyymälässä, joka sijaitsee heti hotellin aulan vieressä, on suomalainen myyjäkin :)
      Jos haluatte tehdä itse jotain ruokia hotellihuoneistossa, heittäkää matkalaukkuun mukaan makaroonivalmisruokia yms. mutta ruokaa saa kyllä hotellin ympäristötäkin, jos haluaa kaiken valmiina. Kunnon ruokapaikaksi suosittelen vähän Falirakin keskustaan päin -kävelymatkan päässä-olevaa Ilios ravintolaa. Vastailin tuolla Minne matkalle -palstallekin "Kreeta vai Rhodos" kysymykseen Rodokselta jotain -nimimerkillä :) jos haluat lukea hieman lisää kokemuksistani.

    • kattis2

      Hei Epsilonissa käyneet,

      kannattaako lapsiperheen ottaa puolihoito? (aamupala otetaan jokatapauksessa)

      Puolihoitoon liittyen kiinnostaa kaikki, ruoka, juoma - ilmeisesti a´la carte - onko lastenlista myös? Kuuluiko ruokajuoma?

      Kiitos paljon,

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kotihoito suomussalmella

      Mitämieltä ootte suomussalmen kotihoidosta?
      Suomussalmi
      40
      5585
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      223
      4551
    3. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      36
      4494
    4. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      72
      4305
    5. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      26
      4272
    6. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      160
      3775
    7. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      96
      3152
    8. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      20
      3035
    9. Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes

      Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!
      Maailman menoa
      27
      3031
    10. Linux Mint asennus kaatuu heti alkuun

      Tulee kernel panic BIOS-tekstin jälkeen. Yritän ensimmäistä kertaa asentaa Linux Minttiä vanhalle Windows 10 -läppärill
      Apua aloittelijalle
      10
      2140
    Aihe