Faliraki.. Epsilon!

hhelluuuu

Hei, olemme ystäväni kanssa lähdössä ensikuussa Falirakiin Epsilon nimiseen hotelliin. Olisiko täällä joku jolla olisi ihan vaikka tältä vuodelta kokemuksia kertoa Epsilon hotellista.. et onko minkä tasoinen paikka, ja onko muutenki minkälaista aluetta.. kaikkia kommentteja ja mielipiteitä kyseisestä paikasta ja maasta otan mielenkiinnolla vastaan. KIITOS jo etukäteen :)))

T. Ensimmäistä kertaa ulkomaille :D

4

727

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jassas

      Hei! Lue tuolta Kreikka-Rodos-otsikon alta, siellä on pitkä ketju aiheesta. Huoneet ovat aika perustasoa, sijainti kiva sikäli että on ihan rannassa, mutta muuten vähän syrjäinen. Se voi olla myös etu, riippuu siitä mitä haette lomalta. Lokakuussa varmaan jo aika hiljaista. Kaupunkiin, (siis Rodos) pääsee näppärästi bussilla hotellin edestä, toki taksillakin, jos ei malta bussia odottaa. Muutama ruokapaikka siinä lähistöllä, hotellin alueeltakin löytyy. Hauskaa matkaa!

      • hhelluuu

        Kiitos vinkistä!:) Joo tosiaan ei oikein osaa odottaa mitään sen erikoisempaa kun ensimäistä kertaa lähdössä matkalle mutta avoimin mielin mennään katsoaan miltä siellä näyttää :)


    • Hyvää matkaa

      Hotellin yhteydessä kauppakeskus, joka hinnoiltaan ja tarjonnaltaan niin hyvä ettei ostosten vuoksi tarvitse muualle lähteä. Jos ette ole ottaneet aamupalaa, niin sekin hoituu hyvin hotellin yhteydessä olevien kauppojen tarjonnalla ja aukioloajoilla. Alkoholimyymälässä, joka sijaitsee heti hotellin aulan vieressä, on suomalainen myyjäkin :)
      Jos haluatte tehdä itse jotain ruokia hotellihuoneistossa, heittäkää matkalaukkuun mukaan makaroonivalmisruokia yms. mutta ruokaa saa kyllä hotellin ympäristötäkin, jos haluaa kaiken valmiina. Kunnon ruokapaikaksi suosittelen vähän Falirakin keskustaan päin -kävelymatkan päässä-olevaa Ilios ravintolaa. Vastailin tuolla Minne matkalle -palstallekin "Kreeta vai Rhodos" kysymykseen Rodokselta jotain -nimimerkillä :) jos haluat lukea hieman lisää kokemuksistani.

    • kattis2

      Hei Epsilonissa käyneet,

      kannattaako lapsiperheen ottaa puolihoito? (aamupala otetaan jokatapauksessa)

      Puolihoitoon liittyen kiinnostaa kaikki, ruoka, juoma - ilmeisesti a´la carte - onko lastenlista myös? Kuuluiko ruokajuoma?

      Kiitos paljon,

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1117
    2. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1077
    3. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      47
      1012
    4. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      999
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      902
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      837
    7. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      88
      812
    8. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      790
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      105
      699
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      49
      697
    Aihe