surkea tapaus muttu nyt pitää tutki oliko rekka autolla ylinopeutta?
Kruunupyy
Kolmio
11468
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Taitaapa risteyksessä olla ei vain kolmio, vaan STOP-merkki.
Lehtitietojen mukaan alueella olisi 60km/h rajoitus ja näissä rekoissahan on piirturit käytössä. Varmaan selvitellään kaikki puolet.
kyllä siinä on iha 100 km/h
Ei kun 80km/h, talveksi muuttuu 60km/h. Sillä ei ole mitään merkitystä sillä ylinopeudella jos tulet stop-merkin takaa, ei se kuorma-auto kuitenkaan sellaista nopeutta voi tulla että ei ole nähnyt sitä.
Totta olin väärässä risteyksessä..
Kyllä varmaan taas yritetään saada rekan kuljettajasta syntipukki vaikka tilauto tuli stop merkin takaa eteen.
nIInpä. onhan näitä sattunut viime vuosinä. Ja mitä väliä jos on 100km/h rajoitus......... Onko tietoa mihin on rekat rajoitettu?? tuskin 100km/h.
rekat on rajotettu 90 km/h tai 89 km/h. Ei todellakaan saa rekkakuskia todeta syylliseks, STOP kyltti pätee aivan samallalailla kaikkiin kulkijoihin ja vaikka olis vähän ylikuormaa (en väitä että ko. olisi ollut). Kuskille jo ihan tarpeeks paha paikka ollut kun on joutunut osalliseksi tällaiseen valitettavaan onnettomuuteen.
syyllistäminen ei tuo menehtyneitä takaisin.
Onko enemmänkin, kun lehtitiedot kertovat yhdestä -89 syntyneestä??
huhun mukaan afgaani nuoret olivat tulossa kruunubyystä ruotsin kielen opinnoista kahdella autolla ja kilpailleet ketkä ehtii ensin kotia,ensimmäinen auto olisi pysähtynyt stopille kun takana tullu viikko aikaisemmin hankittu voyageri olis ajanut toisen ohi pysätymättä kasitielle.rekkakuski on ehtinyt hidastaa reilusti ennen risteystä kun näki mitä oli tulossa, mut törmäsi kuitenkin kun tuommonen yhdistelmä lasti päällä ei pysähy hetkessä,sitä ei tiedetä kuulema oliko tilaautossa alunperin 7-8 henkeä joista osa olisi siirtynyt kolarin jälkeen toiseen autoon?voyagerin kuskilla oli uus kortti ja vähäinen ajokokemus ettei tiedä oliko tarkoitus jarruttaa, mut painoikin kaasun pohjaan kun voyageri olisi menny muutenkin suoraan kaistojen yli tuolla vauhdilla.tämä on sitten kuulopuhetta todellisuus voi olla toinen?