Tytöt! Mitä jos pojalla stondaa?

Mitä tytöt mietitte tai miettisitte ja suhtautuisitte jos jätkällä rupeisi stondaamaan seurassanne ilman että tarkoituksena olisi seksi tai rakkaus ylipäätään? Siis esim. kahden kesken tai pienellä porukalla tapahtuva keskustelu? Ja sattuisitte vielä huomaamaan sen?
Olen kokenut tuon tosi kiusalliseksi kun tuota on muutaman kerran käynyt.
165257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

No mua se ei ainaskaa haittaa

Äänestä

Kivaahan se on ;) Vai oisko susta kauheeta jos tyttö kostuisi kun oisit sen kaa?

Äänestä

Jos se poika on joku tosi ällöttävä en tykkäis. Mutta en kyllä lähtisikään vapaaehtoisesti minnekkään sellaisen kanssa.
Mutta onhan se kivaa jos on niin nätti että pojalla seisoo. Ja varsinkin jos se on ihastus alkaa itsekkin käydä kuumana.

Äänestä

Ei siinä mun mielest mitään pahaa olis

Äänestä

Jos on mukava tai söpö poika kellä seisoo niin eipä haittaa... kivaahan se on ;)

Äänestä

Näin "poikana" voin sanoo, että se stondaus ei välttämäättä liity edes mitenkään teihin, vaan siinä iässä saattaa seistä ihan muuten vaan ihan huomaamattakin ;) Ei se nyt kai vaarallista oo, ei meillä seksi pelkästään liiku päässä, vaikka yleinen oletus se tuntuukin olevan..

Äänestä

Samaa mieltä kuin yläpuolellani oleva tekstinkirjoittaja. :)

Ei stondaaminen aina liity siihen, että hän ajattelee tytöistä jotakin mukavaa,
vaan se voi olla ihan tahatonkin tapaus.

Itsekkin olen teini-iässä, ja joskuskin on käynyt niin että tunnilla ollessa
aivan hiljaisena, tehtävään keskittyneenä on alkanut stondaamaan.

Se on aivan oma tapahtumansa, kun pojalla stondaa.

Eli tytöt, älkää pelätkö! ;)

Äänestä

Luonnollinen juttu! Seisokit on kivoja vaikka poika voikin nolostua kun sillä seisoo.

Äänestä

Ei ole edes normaalia tämmöinen, pojallasi on terskahappokuppa ja pitää käydä harjoittamassa yksityistä kirurgiaa keittiön pöydällä kohdistuen suoraan peniksen juureen.

Äänestä
  • Stondaava kalu 11 vuotiaalla .S Ö P Ö Ä

    Äänestä

kiihottavaa ja jotenkin omalla tavallaan suloista ;D

Äänestä

no. en sanois kiihottavaks, mutta ihan ymmärrettävää murrosikäisellä.

Äänestä

No onhan se kiva jos pojal seisoo, se on jotenki söpöö ja ns kivaa. Ite voisin ihan vaan kiusakseni mennä vaikka sit syliin istumaan:)

Äänestä
  • Tarkoitat varmaan että pojan kiusaksi? Poika voi näes pitää sitä vittuiluna. Sitä paitsi seisovaan kaluun voi sattua pahastikin jos istut sen päälle. Voi tulla primitiivireaktiona läpsäisy poskeen ja siinäpähän sitten istut parkumassa mutta saat syyttää vaan itseäsi.

    Koetas aikuistua.

    Äänestä

No voi ny jumalauta mitä ihmeellistä jos jollakin stondaa SE ON NORMAALIA.

Äänestä

Paljon nolompaa jos toisen pojan seurassa alkaa stondaa. Itse olen murrosiässä ja mulla saattaa tulla stondis ihan missä tilanteessa vaan. Silloin, kun on tyttöjen tai naisten nähden stondannut niin ei siinä oo paljoo nolottanut mut silloin nolottaa, kun se stondis sattuu tulemaan toisen pojan seurassa. Näin kävi viimeksi syksyllä ja se poika alkoi väittää et oon homo vaik varmasti sekin murrosikäisenä tietää että tässä iässä stondaa joka paikassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


poju__24 kirjoitti:

Mitä tytöt mietitte tai miettisitte ja suhtautuisitte jos jätkällä rupeisi stondaamaan seurassanne ilman että tarkoituksena olisi seksi tai rakkaus ylipäätään? Siis esim. kahden kesken tai pienellä porukalla tapahtuva keskustelu? Ja sattuisitte vielä huomaamaan sen?
Olen kokenut tuon tosi kiusalliseksi kun tuota on muutaman kerran käynyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu