Mul on aina ollu toosi huono itsetunto.
Kerran yks poika luokaltani tuli juttelee mulle sitäsuntätä. Ollaa nyt aina joskus juteltu livenä jotai randomii. Tiiän ettei poika oo ihastunu muhun. Mutta mä oon siihen.
Rakastuneena uskallan tehdä paljon enemmän asioita! En ole enää nii ujo ja voin mennä tostvaan juttelee poitsuille:)
Kerran yks poika luokaltani tuli juttelee mulle sitäsuntätä. Ollaa nyt aina joskus juteltu livenä jotai randomii. Tiiän ettei poika oo ihastunu muhun. Mutta mä oon siihen.
Rakastuneena uskallan tehdä paljon enemmän asioita! En ole enää nii ujo ja voin mennä tostvaan juttelee poitsuille:)
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mulla se on toisin päin; Oon ihastunu, ja nyt yritän pukeutua ja meikata mahdollisimman nätisti, mutta silti tuntuu, että poika tykkää muista minua sievemmistä tytöistä ;(
Mut toisaalta se kyl kohottaa itsetuntoo.
mäkin ajatettelin aluks tollee vaan ulkonäköö. Mut sit huomasin et yks tuntemani ei niin kaunis -tyttö oli poikkeliinien keskuudessa suosittu,ja mietin et miks. Tajusin et se oli rohkee ja meni vaan puhuu pojille eikä aatellu mitä siit tuumataan. JA se on kiva tyyppi.
Jos joku jätkä tulee vaan juttelee sulle sun luokaltas,aattelisitko et oot outo? :) mä oisin otettu! No niin ne pojatkin aattelis et kiva et toi tulee puhuu,joten nyt ottamaan itteensä niskasta kiinni!
Mulla taas ihan toisin päin. Jos kuulen, että tytöt puhuu jostain pojasta siihen sävyyn, et "voi, ku se on ihana, ja se on täydellinen, ja hyvännäkönen..."
Nii silloin aattelen aina, että miks kukaan ikinä ihastuis muhun, koska parempiaki on tarjolla? Tällasissa tilanteissa mulla menee itsetunto joka kerta.
Oon siis poika.
niinoon itsekin tyttö,ja oikeesti,siis oikeesti,kaikki mun kauniit kaverit jotka on tyttöi, sanoo et on ihastunu enemmän pojan luonteen kuin ulkonäön vuoksi. Kuka poika nyt esim haluis seukata kauniin mut ilkeän tytön kaa?
Ja toi masentunut olo on ihan tuttu mullekki,mut hei sit sun pitää
vaan oikeesti tehä ton asian eteen jtn eli mennä vaan niitte tyttöjen eteen ja sanoa jotain kivaa ::) pikkuhiljaa ala tehä tuttavuutta tytöt tykkää! Mistäs sentietää ehkä joku niistä onki jo ihastunu suhun!
Tääl on hyvä "potkitaan nuorisoa perseelle" meininki! rakastukaa ihmiset!
lol nii just :)