Haluaisin antaa negatiivistä palautetta Kokkolan Elisa shopin miesmyyjälle.. mutta mistään en löydä palautelaatikkoa sitä varten... harmittaa, kun en sanonut kaupassa päin naamaan, nyt ehkä vain sitten en asioi siellä enää... :) olisi ollut parempi, että hän olisi saanut tietää loukkaantumisestani, jotta voisi korjata asennettaa.. Onko tietoa mihin voisin netin kautta palautteen antaa ?
Kokkolan Elisa shop Chydeniassa
22
5493
Vastaukset
- Myyjä vastaa.
Haisit niin vitullle etten voinut muutakuin antaa huonoa palvelua.Pesisit ihtes joskus ja varsinkin sen "alakerran"..jouduin tuulettamaan myymälää pitkään lähtösi jälkeen.Voi sitä joku sua joutu "painaan"....
- entinen ostaja
niin toivottavasti et todellakaan ole se miesmyyjä, jos tullaista tänne kirjoitat. Eli kai tästä on sitten tehtävä oikein virallinen ilmoitus... löydän varmaan itsekin kanavan mitä kautta, olisin tietenkin toivonut, että asiaan olisi ottavat kantaa joku aikuinen :(
- entinen asiakas
tulen maanantaina käymään siellä niin selvitetään asia face to face
- Todella Tasokasta
Noh noh poju! Eipäs heittäydytä toisen kenkiin: ketjun alkuperäinen kohdehan saa hyvän syyn ilmoittaa sut ylläpidolle -> IP-osoitteestasi viestittely estetään.
- Haist Ite !!
Opetelkaa sanomaan asiat suoraan päin naamaa niin ei tule väärinkäsityksiä
- entinen asiakas
niin näinhän se on, mutta jotenkin se olisi siinä täydessä myymälässä tuntunut nololta...ja jos asenne on tuo mitä tuossa joku myyjä vastasi, niin olisiko se siinä tilanteessa rakentanut mitään.
- No olisihan se ollut
entinen asiakas kirjoitti:
niin näinhän se on, mutta jotenkin se olisi siinä täydessä myymälässä tuntunut nololta...ja jos asenne on tuo mitä tuossa joku myyjä vastasi, niin olisiko se siinä tilanteessa rakentanut mitään.
Sinulle ennen kaikkea noloa, jos kaiken kansan kuullen olisi sanottu että haiset niin vitulle ettei sua kestä kauempaa.
- entinen asikas
Mulla on paha hiivatulehdus ja siks mun perä tuoksahtaa.Oon hakenu apteekista niitä tussuun työnnettäviä puikkoja,muttei ne auta mitään.Yks päivä mun töpselistä nousi savua,ooppa siinä toveri.
- Pulla Pirtti
Olisit edes asiakas, etkä asikas - yritä uudetaan, jos vaikka joku uskoisi...
- Kokkolalainen-
Keskustelun taso taas erittäin korkealla. Mutta samaa mieltä Elisa Shopitin myyjistä, erittäin huonoa palvelua.
- Ville Einari
Viestien taso vastaa todellakin myymälän henkilökunnan asiakaspalvelutasoa. Ei se riitä, että henkilökunta koulutetaan tuotteisiin vaan heidät pitäisi myös säännöllisesti kouluttaa asiakastilanteisiin.
- bollolo
Kaverikin kertoi vasta että siellä oli harvinaisen töykeä miesmyyjä...
- 15486
Varmaan tarkoitatte sitä tummahiuksista miesmyyjää?
- entinen asiakas
15486 kirjoitti:
Varmaan tarkoitatte sitä tummahiuksista miesmyyjää?
Juu kyllä tummahiuksinen oli... sillä hetkellä siellä ei toista miesmyyjää ollut... ja tuo on hyvä tarkennus, ettei palaute kohdistu väärään henkilöön..
- mokkulatikku
Itse olen saanut huonoa palvelua toiselta miesmyyjältä, sellainen hieman taipuisa/kihartuva tukka. Pitäköön Elisa palvelunsa, ei huvita moiseen firmaan tuhlata aikaa jonka myymälässä ollaan tylyjä ja töykeitä.
Tuntuvat lisäksi myös toisiaan kohtaan olevan töykeitä, ei ole yhtään mukava fiilis asioida kyseisessä liikkeessä kun tunnelma niin ahdistava. - entinen asiakas
eli koko palveluremmi sitten vaihtoon.. tulijoita varmaan olisi.. :)
Ihme, että tällaisella kovan kilpailun alalla on varaa palvella huonosti.. - pöyristynyt
joopajoo, samanlaisia kokemuksia tääläkin päin... ilmeisesti en ollu tarpeeks varteenotettavan asiakkaan näköinen kun palvelua ei herunut vaikka sen perään kysyin useampaan otteeseen. keskenään vain juttelivat 2kpl miesmyyjiä. mutta eipä siinä mitään, palvelua hain sitten Dna:lta, ja sieltä sitä sain.
- rölffikla
tehkää kuluttaja-asiamiehelle valitus.
- Entinen asiakas
En ole sen jälkeen siihen lafkaan astunut, eikä ole moni ystänänikään . . Puhelimet ja liittymät sekä ipadit on hankittu muualta.
- Pekka Gronow
Kerran katselin kännyköitä Elisa Shopitissa, ja myyjä (mies) tuli kysymään että mitä saisi olla. Sanoin etten ole ostamassa mitään, johon myyjä tokaisi: "Enkä mää myy."
- Tytsyläinen
Soneralla on kyllä noista kolmesta chydenian liikkeestä paras meininki. Nuorekkaat myyjät, jotka osaavat asiansa. Monta kertaa käynyt siellä tyytyväisenä. Dna on myös hyvä, mutta vähän aneemisemman oloinen.
- joo joo
joo joo patu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen1615620Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä
Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas904636Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht2044601Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1784528Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!
🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin64499Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan
Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa634386Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana
Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä153969Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus
Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast403888Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle
✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL1003818Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik1123728