havrix

Oletteko rokottaneet lapsenne? Onko Havrix suomessakin tärkeä?
2419
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

itse olemme käyneet ottamassa rokotteen.
Täytyy uusia alle vuoden kuluttua.
Lapset ja vanhemmat vaan piikille!

Äänestä

eipä suomessa niinkään tarvi, jos matkustelee
ulkomaille, voipi olla syytä ottaa.
a-hepatiitti rokote on rokotteista kallein,
elikkä tuskin kukaan sitä huvikseen ottaa.
itselläni se on, mutta ei lapsella.
etelä-euroopassa kun olimme, en ottanut lapselle.
kysyin kyllä lääkärin mielipidettä,
sanoi että on hyvin epätodennäköistä
että sen saisi.
tarkkana vain salaatin/majoneesin kanssa,
ja että liha on hyvin kypsennettyä.
irtojäätelöä ostaessa kannattaa katsoa, että on hygienista ym.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rokotteet kirjoitti:

Oletteko rokottaneet lapsenne? Onko Havrix suomessakin tärkeä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu