Aika aikaisin alkoi tämäkin syksy. Hiljaista täällä,maantiellä ja perinteiset tiistai kokoontumisetkin aika harvalukuisia. Miten nyt näin?
Vaisua?
Harrastaminen...
251
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Onhan tässä ajeltu, mutta ei nyt vesisateessa oikein enään viitsi näillä (54) aamuilla kauheasti ajella. Tänäänkin satanut 18 mm vettä ja lisää tulee!
Vielä tässä syksyn aikana jonkun reissun heitän, kun sattuu hyvät kelit. Katseet kuitenkin talven suuntaan ja ulkomaille, sekä ensi kesän suunnitelmia pojan kanssa vähän katseltu. Pojalla meni tämä kesä asfalttihommissa niin tarkkaan vähien poutapäivien kanssa, ettei yhdessä ehditty mihinkään prätkillä.
Kyllä täällä Turussa ainkin minä aoin vielä marraskuun alkuun ajaa.
Hankalinta on tuo pimeys. Nyt kun siirrytään taas talviaikaan, niin töiden jälkeen on äkkiä pimeä. No viikonloppuisin pystyy ajamaan. Pyrin aina jatkamaan ajokautta mahdolisimman pitkälle, että talvi tuntuisi sitten lyhyemmältä.
Talvisin minun on vailea keksiä mielekästä tekemistä itselleni.
Hitto kun tänään on Åbossa satanut koko päivän!