Muutan ens kuussa jyväskylään opiskelemaan! Onks siellä hauskaa!? ;)
Uusi opiskelija JKY:ssä
uusi opiskelija
6989
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
täällä sataa
No toki. 7 vuosi menossa enkä tahdo pois ! Kotiuduttu on mallikkaasti ja paljon tekemisttä. Mukavan vireä opiskelijakaupunki, helppo hahmottaa- liikkuman oppii nopeasti. ei o tylsää.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=115&conference=1500000000000155&posting=22000000003804065
hauskuus riippuu varmaan aika pitkälti siitä millaisia opiskelija toverisi ovat.
Jyväskylä on huippu, etenkin kun sieltä saa nopeasti uusia ystäviä ja paikka on juuri senkokoinen että kohta sulla on sata tutuntuttuakin.Vetää ihmisiä ympäri Suomea keskeisen sijaintinsa kannalta.Myös paljon ulkomaalaisia vaihto-oppilaita ympäri maailman.
Itse asuin siellä parisen vuotta, nyt muutan etelään opiskelemaan, suurempi paikka vetää kuitenkin puoleensa. Mutta: Tulee ikävä.
mitäs tulit.
hyvä paikka kaikinpuolin, vähän pilkunviilaaja ihmisiä. Muista sitten lyhentää se Jyväskylä jkl:ksi :)