Vuokra maksu seksilla?

Olen opiskelia pistin eräälle opiskelijoitten asunto palstalle ilmoituksen,että etsin vuokra asuntoa.
Eräs mies tarjosi minulla vuokra asuntoa sanoi,että vuokraa ei tarvitse maksaa mutta vuokran voi tälle vuokra antaja miehelle maksaa seksillä. En tietenkään suostunut.
Haluan maksaa vuokran rahana enkä seksillä.
Voiko tälläisestä pimeästä vuokraajasta ilmoittaa johonkin?
Miksi miehet yrittävät käyttää naisia hyväkseen ja luulla,että he maksavat vuokran seksillä vuokranantaalle. Eikö oikea raha kelpaa enää?
111058
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Minä olisin onnellinen jos voisin maksaa vuokran seksillä. Jäisi nekin rahat sitten muuhun... Valitettavasti vuokranantajani on vanha nainen jota tuskin kiinnostaa...

Äänestä
  • Et ole ainut, joka haluaisi maksaa seksillä, mutta sellaisia vuokranantajia ei ole oikeasti, joille ei raha kelpaisi, verottajallekin pitää tehdä selvitys jokaiselta kuukaudelta maksetuista vuokrista ja verot tulevat sen mukaan.

    Mikä iki-opiskelija on ketjun aloittanut, kun ei vielä osaa kirjoitustaidon alkeita, vaikka ikää on noin paljon. No joo, keksitty juttu on, vieläpä erittäin kömpelöllä tavalla kirjoitettu, vähänkään lahjakkaampi tarinoitsija ei käytä monessa kohtaa "eräälle" ja "erään" sanoja, vähän liian helppoa.

    Äänestä

  • Miksi sitä seksiä pitäisi harjoittaa juuri vuokranantajan kanssa?

    Minusta prostituutio on parempi pitää erillään vuokrasuhteesta. Myyt itseäsi ja maksat siitä saadulla rahalla vuokrasi.

    Hankala tilanne jos on seksisuhteessa vuokranantajaan ja jos hän alkaa mustasukaiseksi tms. Voi mennä asuntokin samalla.

    Äänestä

Kurja kokemus nuorelle.
Ei siitä oikein voi muualle ilmoittaa kuin tänne.
Ei ole laitonta.

Laissakin on että vuokran maksu rahana ja on muitakin tapoja mutta ei suoraa viittausta seksiin.

Seksistä ei edes saa kuittia ja voi myöhemmin sen lisäksi pyytää myohemmin rahaakin!

Äänestä
  • Miten niin seksistä ei saa kuittia? Saa tietysti kun pyytää.

    Äänestä

  • kuitteja voi kirjoit kirjoitti:

    Miten niin seksistä ei saa kuittia? Saa tietysti kun pyytää.

    Totta mooses. Kuittivihko käteen ja

    "Yhdyntä, 1 kpl, 450,00 €"

    Äänestä

  • kuittikauppa kirjoitti:

    Totta mooses. Kuittivihko käteen ja

    "Yhdyntä, 1 kpl, 450,00 €"

    "Tämän asiakijan allekirjoituksella lokakuun 2012 vuokra (600€) kuitataan maksetuksi"

    Äänestä

Miksi tuosta pitäisi ilmoittaa mihinkään?!?

Äänestä

Verottaja haluaa varmaan myös osansa, joten verovirkailija saa sitten haistella pimpsukalle haisevia käsiä? Ja isommat mätkyt käy sitten verovirkailija vuokralaiselta itse ulosmittaamassa käytännössä. :)

Äänestä
  • Tietysti verottaja on kiinnostunut aina kun rahanarvoinen tavara tai palvelu vaihtaa omistajaa.

    Onkohan verottaja määritellyt että kuinka paljon seksiä voi harrastaa talkooperiaatteella, ennen kuin se katsotaan saajapuolelle sellaiseksi eduksi että siitä pitää maksaa veroa? Edes puolisolle ei saa antaa ylettömän paljon lahjoja maksamatta lahjaveroa.

    Lahjaveroton lahjoitusmäärähän on 3999/3v, joten se tekee 1333€ vuodessa.

    Tuollainen amatööri seksi voitaisiin määritellä esimerkiksi keskimäärin 50€:n arvoiseksi per kerta, jolloin näitä kertoja voisi olla vain 26 vuodessa, eli noin joka toinen vuosi. Itse olen turvassa mätkyiltä, mutta aktiivisemman seksielämän omaavasta voi alkaa verorajat paukkua jo aikaisessa vaiheessa.

    Tietysti veroa voidaan kiertää jos määritellään niin että seksisuhteessa antaja ja saaja vaihtuu välillä keskenään. Parin vaihdolla saa myös halutessaan hajaitettua lahjaa.

    Äänestä

  • Muumipeikko möllötti rantasaunalla 3 promillen humalassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


emilia_88__ kirjoitti:

Olen opiskelia pistin eräälle opiskelijoitten asunto palstalle ilmoituksen,että etsin vuokra asuntoa.
Eräs mies tarjosi minulla vuokra asuntoa sanoi,että vuokraa ei tarvitse maksaa mutta vuokran voi tälle vuokra antaja miehelle maksaa seksillä. En tietenkään suostunut.
Haluan maksaa vuokran rahana enkä seksillä.
Voiko tälläisestä pimeästä vuokraajasta ilmoittaa johonkin?
Miksi miehet yrittävät käyttää naisia hyväkseen ja luulla,että he maksavat vuokran seksillä vuokranantaalle. Eikö oikea raha kelpaa enää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu