omaan sähköpostiin, niitä tulee kymmeniä päivässä. Olen vastannut joihinkin kilpailuihin ja sinne laitoin osoitteeni, mutta miten saan poikki!
miten mainospostin saa loppumaan,
6
404
Vastaukset
- samaa mietin
Samaa pohdin minä, auttaisko että kaikki pommittais takaisin lähettäjälle.
Luukussa saa estolistalle lähettäjä viestisisällöt.
Kolumbuksesta ei löydy kuin maksullisesta. En ymmärrä mistä tuo kolumbuksen osoite on saatu kun en ole sitä jakanut. Ilmeisesti jonkun firman serveriltä.
En tahtois sitä lopettaa kun perheen sähköpostina ollut.
Gmail saanut olla rauhassa.
Ja nimen omaan nyt lehdet, luoton antajat ym häiriköi. - poistaakko koko ajan
tulee tosi paljon ja sellasia, kuin haetko salaista suhdetta, vaikka olen sinkku, en koskaan enää vastaile mihinkään kilpailuun tai kyselyyn, kun pääsen eroon noista joilta tulee postia, viimeinen vaihtoehto on ottaa uusi sä-posti ja lopettaa entinen..
- keljuttaaa
Nämä mainos sähköpostit on ihan hirveitä. Tulee lähes 100 päivässä.
Pitäisi jokaisen vaan olla niistä tilaamatta koskaan yhtään mitään.
Mikä firma jakelee näitä sähköposteja eteenpäin. Tehdä valitus sinne.
Todella kiusallisia. Kaikki vaan pitää poistaa avaamatta. Mutta kyllä suututtaa. - EiOngelmia
Minulla on sähköpostiohjelmassa roskapostisuodatin päällä ja roskaposti menee suoraan roskapostikansioon ja tuhotaan automaattisesti parin viikon kuluttua.
Kertoisiko joku yksityiskohtaisesti,miten saan torjututtua määrätyt sähköpostit suomi24 postissa, sieltä löytyy kyllä ohjeet, mutta kaipaisin yksityiskohtaisempaa neuvoa.
annaoin palautetta suomi24 sähköpostin roskaposti suodattimen toimimattomuudesta. kiitokseksi laittoivat 300 kertaa Undelivered Mail Returned to Sender viestin. jumalauta saatana. hienoa toimintaa ja mukava oli poistella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain16510511Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-7510019Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1076992Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2275478- 1755149
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1784336- 872872
- 1702786
Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1032741Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1662611