lihava ja tupakoitsija

Olen siis molempia. Poltan ja olen ylipainoinen! Jos lopetan polttelun, lihon. jos laihdutan en voi lopettaa tupakkaa! Kumpi on pienempi paha?
1407
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ylipainolla saa matkan sokerirasitukseen..
Tupakka on pahin myrkky sikiölle..

Jos lihot kun lopetat polttamisen, niin tee lopettaminen asteittain, seuraa mitä laitat suuhusi, koita keksiä töissä kahvitauoilla jotain muuta kivaa tupakan tilalle ja harrasta liikuntaa muuntelemalla lajeja niin ei kyllästy. Liikaakaan ei tartte rehkiä, kunhan kuluttaa enempi kun syö.

Itte lopetin polton kun testi näytti plussaa, välillä tekee mieli röökiä niinkun suklaata.. Sillon kannattaa ruokkia itsekuria ja nauraa haluille.
Nyt haaveilen kokonaan lopettamisesta, eli jatkan savuttomuutta kun tenava syntyy..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paha ihminen kirjoitti:

Olen siis molempia. Poltan ja olen ylipainoinen! Jos lopetan polttelun, lihon. jos laihdutan en voi lopettaa tupakkaa! Kumpi on pienempi paha?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu