vhs kopiointi

Jos kopioin VHS-nauhan toiselle VHS nauhalle, heikkeneekö alkuperäisen nauhan kuvanlaatu.
4467
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä jonkin verran, mutta jos se on aivan uusi filmi ja toinen em: vuokrattu / ostettu uusi elokuva niin ei se pahasti kärsi.

Äänestä
  • Tarkoitukseni olisi kopioida vhs jolle on nauhoitettu hi8 videokamerasta.

    Äänestä

  • hessu kirjoitti:

    Tarkoitukseni olisi kopioida vhs jolle on nauhoitettu hi8 videokamerasta.

    Sehän juuri mutta jos saisit sen hi8:sin lainaksi se olisi eri asia.

    Äänestä

ei heikkene laatu, jos kopioit sen Super-VHS laadulla ja laitteella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hessu kirjoitti:

Jos kopioin VHS-nauhan toiselle VHS nauhalle, heikkeneekö alkuperäisen nauhan kuvanlaatu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu