Minkä merkkisiin (muihin kuin brio) matkarattaisiin sopii kiinnittää brion turvakaukalo? Onko ainoa vaihtoehto sama merkki...vai voiko mahdollisesti löytää jotkut muut edullisemmat rattaat?
matkarattaat ja turvakaukalo
kuomut
1
218
Vastaukset
- halppis
En osaa suoraan vastata kysymykseesi, mutta kannattaa kokeilla rohkeasti. Meillä Cracon kaukalo ja Carenan "halppis" matkarattaat eli sellainen malli joita ei ole tarkoitettu varsinaisesti ollenkaan kaukalolle.
Yllättäen kokeilessa kaukalo solahtaa tosi tukevasti rattaisiin, kun laskee rattaiden selkänojan alas (eli puoli-istuvaan asentoon). Kuomutkin osuu vastakkain parin sentin tarkkuudella, joten vauvan saa täysin suojaan tarvittaessa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait202988- 392577
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381443- 841340
- 631231
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä40979Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.124883- 32806
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi27645Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan59611