Kertokaa mulle.
Mikä TEITÄ Keuruulaisia vaivaa????
joopa joo
14676
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
No mulla vähän lenssu tulossa, mut muuten ok.
Kiitos, kaikki on hyvin mikäs sinua hahdistaa.
Pikkusen on syysmasennusta ollut ilmassa, mutta muuten kaikki ihan ok. Siviili ja työelämässä menee pitkästä aikaa paremmin kuin hyvin.
Kaikkia keuruulaisia teitä vaivaa huono kunto. Urat on syvät isoja kuoppia ja talvella huonosti aurattu yms.
Mitä sinulle kuuluu :)
Menkat alkoi tänään taaas kerran ja on vähän turvonnut kroppa, se vähän vaivaa tai enemmänkin ehkä ärsyttää tällähetkellä.
Muista nussiessa laittaa sanomalehtiä alle,ettei lakanat sotkeennu.Pyydä partneriasi nuolemaan verinen tussu.
Laiskuus... on tullut nukuttuu,kun ulkona on kurja ilma....
Mikä niitä ei vaivais? Nykyään kierrän kyseisen paikan kaukaa.Kummaa porukkaa.
Valittajia ja kyttääjiä n.90% väestä.. ihme sakkia.
Mitä ne ex keuruulaiset kyttää täällä, on tainnut jäädä päälle tuo kyttäys.
Hyvinkin voi olla.että keuruullakin ne 1940 luvulla syntyneet vasemmistolaiset ovat juuri niitä kyttääjiä,sekä yhteiskuntamme jarruhenkilöitä akkoineen ja kakkoineen. ja niitä riittä joka veen taloyhtiöön monta kpl.
Eihän meitä mikkään vaivaa,mitä nyt syyslenska tms.
Joo nyt ei voi vaivata mikään jos Käteinen vie vaik koko palkan. Tai joutuu maksamaan korvausta työnantajalle.