Miten poistaa SweetPacks Toolbar koneelta?

Mikä neuvoksi

Eli jostain kumman syystä on miniläppärilleni ilmestynyt tuollainen SweetPacks Toolbar, joka hidastaa koneen käyttöä, varsinkin Facebookin selaaminen on todella vaivalloista. Spybot löysi kaikenlaista roskaa tuosta työkalupakista, joten hiiteen koko roska.

Ohjauspaneelin kautta olen poistanut kaikenlaisia turhia työkalupakkeja ja muuta sälää, mutta tuota ei ole edes siellä ladattujen ohjelmien listalla.

Mikä siis neuvoksi?

Kiitoksia jo etukäteen!!

8

3058

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oletko kokeillut poistaa sen selaimen laajennuksista?

      Kone kannattaa tarkistaa myös Malwarebytes ohjelmalla: http://www.malwarebytes.org/

      Asne asennusvaiheessa ota ruksi pois "Kokeiluversio" kohdasta. Virustunnisteiden päivityksen jälkeen laita täysi tarkistus päälle.

    • Mikä neuvoksi

      En itse tiedä noista selaimen laajennuksista yhtään mitään, joten pystytkö vielä kertomaan, mistä tuollaiset saa esiin?

    • Mikä neuvoksi

      Eli sain kuin sainkin tuon palkin pois koneeltani, jotenka kiitoksia paljon neuvoista ja ohjelmasta!!!

    • hp xp (chrome)

      Poistin Chromen laajennuksista ruksin (eli nyt ei käytössä) tuon Sweetpacks Chrome Extensioin kohdalta,kai se riittää?

    • Vanha ketju mutta katso vielä ohjelmien poisto kohdasta onko siellä tuota sweet ohjelmaa.

    • uliuli.

      Jos kaytät Chromea, Tee uusi välilehti, oikeassa reunassa 3 viivaa paina siitä, työkalut/laajennukset ja ota Sweetpacks Pois käytöstä roskakori painikkeen avulla. DONE

    • käyttäjä22

      Mitäs jos tuo Sweetpacks ei näy tuolla laajennuksissa eikä ohjauspaneelissa, mutta silti näkyy Chromessa olevan! Mistäs sen sitten saa poistettua? Ja osaako kukaan kertoa, mistä tuollainen Sweetpacks on koneelle voinut ilmestyä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      77
      1646
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      117
      1064
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      54
      928
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      58
      841
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      74
      786
    6. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      760
    7. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      75
      753
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      28
      749
    9. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      737
    10. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      42
      726
    Aihe