Me varasimme itsellemme Niilin risteilyn Muinaisen Egyptin Matkat kautta. Tosi hyvää palvelua! :) Vielähän ei lomalla ole oltu, mutta kaikki meidän ns. ongelmat otettiin heti huomioon, mm. allergiat.
Sukulaisille soitin heti kun näin mainoksen terveyslomasta. Kirkoista ja uskonnostakin kiinnostaville löytyy oma lomansa. Suosittelen!
www.muinaisenegyptinmatkat.Fi
Oltiin pari vuotta sitten Deturin kautta, ja voi pojat. Ei hyvä loma ollenkaan, kauheasti ongelmia. Ei kyllä saanut rahoillensa vastinetta... :(
Niilinristeily
9
2610
Vastaukset
- Velivartija
Muinaisenegyptinmatkat ei ole virallinen matkatoimisto. Sen nettisivuilla mainostetaan että Velinmatkat on vastuullinen matkanjärjestäjä. Joka sekään ei ole virallinen matkatoimisto vaan toimii toiminimellä. Ei siis vakuuksia ja turvaa matkaajalle ongelmatilanteessa.
http://www.muinaisenegyptinmatkat.fi/index2.html
http://www.velinmatkat.fi/yhteystiedot.html - Teppovaan
Varmaan ko. ns. matkatoimiston omistaja itte kirjottanu mainoksena. Mikä muinaisen Egyptin? Pelkkää rantaahan tuo. Miksi mennä epäluotettavasti kun pennillä pääsee ketjuillakin.
- Mikä mätti?
No mikäs siinä Deturin järjestämässä Niilin risteilyssä sitten mätti?
- Yx vaan
Kyllä Velin Matkoilla ihan vakuus kunnossa on.
http://www.kuluttajavirasto.fi/fi-FI/matkustaminen/matkatoimistorekisteri - Yx vaan
VELIN MATKAT
y-tunnus: 2265237-6
toimintamuoto: Matkanjärjestäjä
rekisteritunnus: 1526/12/Mj
vakuus: Vakuus on- RosvoMatkat Limited.
Miksi muinaisenegyptinamatkat mainostaa itseään sitten matkanjärjestäjänä ja miksi sillä on yleisistä matkaehdoista poikkeavia (laittomia) ehtoja? Kovin on sekavaa. Tässä on kyllä hämärtynyt mikä on valmismatkat, pakettimatka ja kuka vastaa jos matka peruuntuu. Onko Velinmatkoilla omat lennot ja sopimukset? ja mitä tekemistä muinaisenegyptinmatkoilla sitten on niiden kanssa?... ensimmäisen mennessä konkurssiin :D
Onko matkasi valmismatka vai ei?
http://www.rantapallo.fi/matkavinkit/nain-minimoit-valmismatkan-riskit/
Kuluttajavirasto: Valmismatka sisältää turvaa (muut kyseenalaisesti)
http://www.kuluttajavirasto.fi/fi-FI/matkustaminen/valmismatka/
- menossa myös
Milloin olette menossa Niilin risteilylle?
- Väinö 1
Olemme menossa 17.03 :)
- Anonyymi
Veli Kilpinen on todella charmantti matkanjärjesästä ja opas. Hän pitää meistä vanhoista rikkaista naisista, joita kuljettaa hienoissa paikoissa, nai lopulta meidät avioliittoon ja sen jälkeen kun kuolemme niin perii kaikki rahamme ja omaisuutemme, jolloin lapsemme jäävät kokonaan ilman perintöään. Hänen matkoillaan on aina niin kiinnostavaa ja mukavaa !
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä
IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi3152888Mihin sinussa haluan koskea
Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä562655- 1201712
- 1181440
Toisen ihmisen sydämellä
leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo1461390Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."
Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://301283PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan
kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki1491238- 691090
- 741079
- 701030