Joo tuossa tuli juuri äsken varattua siskon kanssa viikon reissu Maltalle n. lokakuun puolessa välissä ja ihan sitä vaan et onko kellään minkään näköistä kokemusta Maltan reissuista?
Minkälainen hintataso, kelit lokakuussa (jotenkin tiedossa), shoppailu ja biletys mahdollisuudet?
Ylipäätään kaikki mahdolliset kokemukset, niin hyvät kuin huonotkin on tervetulleita jaettavaksi :)
Äkkilähtö Maltalle
3
129
Vastaukset
- mikä siinä
kelit ei enää kovin helteiset mutta varmaan tarkenee...kallis paikka mutta sen sitten tiedätte kun loma on ohi....vähän seisahtunut paikka=vanhoihin kaavoihin kangistunut..... Ei ole minun ykköspaikka eikä edes 2.....paljonko maksoitte viikon matkasta...500 euroa?
- Pakoon syksyä
Okei... No me maksettiin päälle 600€ lennot ja hotelli, eikä meinannu pahemmin halvemmalla lähtee mitään etelänmatkoja (tai sit ollaan etitty vääristä paikoista). Niin oon ymmärtäny et siellä olis muita Välimeren maita hinnakkaampaa, mut ajateltiin se paikka lähtee kattoo ku ei olis niin Suomi turistirysä (toivottavasti!). Millonka ite oot käyny sit tuolla Maltalla?
- 16+18
Kävin Maltalla -02 lokakuussa. Aivan mahtava paikka! Lämmintä oli ja meinas välillä vähän olla jo kuumakin. Uima-altaassa oli meri vesi joka oli todella kylmää :/ Baareja oli aika vähän St.Julianssissa missä yövyttiin. Valletta oli aika ahdas paikka kun siellä päivä reissu tehtiin.Hinta taso on aika sama kuin suomessa mutta silloin se ei todellakaan ollut mikää turisti rysä. Vain yksi muu suomalais perhe tuli viikon aikana vastaan :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4863822Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek152876Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2792168Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4492023Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.841364- 1561281
Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel631148- 801058
- 561029
Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä411028