Joo tuossa tuli juuri äsken varattua siskon kanssa viikon reissu Maltalle n. lokakuun puolessa välissä ja ihan sitä vaan et onko kellään minkään näköistä kokemusta Maltan reissuista?
Minkälainen hintataso, kelit lokakuussa (jotenkin tiedossa), shoppailu ja biletys mahdollisuudet?
Ylipäätään kaikki mahdolliset kokemukset, niin hyvät kuin huonotkin on tervetulleita jaettavaksi :)
Äkkilähtö Maltalle
3
125
Vastaukset
- mikä siinä
kelit ei enää kovin helteiset mutta varmaan tarkenee...kallis paikka mutta sen sitten tiedätte kun loma on ohi....vähän seisahtunut paikka=vanhoihin kaavoihin kangistunut..... Ei ole minun ykköspaikka eikä edes 2.....paljonko maksoitte viikon matkasta...500 euroa?
- Pakoon syksyä
Okei... No me maksettiin päälle 600€ lennot ja hotelli, eikä meinannu pahemmin halvemmalla lähtee mitään etelänmatkoja (tai sit ollaan etitty vääristä paikoista). Niin oon ymmärtäny et siellä olis muita Välimeren maita hinnakkaampaa, mut ajateltiin se paikka lähtee kattoo ku ei olis niin Suomi turistirysä (toivottavasti!). Millonka ite oot käyny sit tuolla Maltalla?
- 16+18
Kävin Maltalla -02 lokakuussa. Aivan mahtava paikka! Lämmintä oli ja meinas välillä vähän olla jo kuumakin. Uima-altaassa oli meri vesi joka oli todella kylmää :/ Baareja oli aika vähän St.Julianssissa missä yövyttiin. Valletta oli aika ahdas paikka kun siellä päivä reissu tehtiin.Hinta taso on aika sama kuin suomessa mutta silloin se ei todellakaan ollut mikää turisti rysä. Vain yksi muu suomalais perhe tuli viikon aikana vastaan :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1393095- 81686
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2221374Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701191- 441171
- 371051
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381032Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133987- 47964
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.38918