Tuntematon tyttö

Kuinka lähestyn täysin tuntematonta tyttöä ? Olen itse poika lukion kakkos luokalta ja tuo tyttö on ykkösellä. Hän ei ole ikinä yksin vaan aina siinä on jotai kavereita.
280
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

awws, mulla on sama tilanne mutta ite oon ykkösellä oleva tyttö :) ja mietin että miten lähestyä kakosluokkalaista poikaa :D mutta kannattaa mennä vaan rohkeesti jutteleen :)

Äänestä

Annan neuvon: kärsivällisyyttä ja haukan katsetta vaaditaan. :-) Kai se nyt joskus yksin on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


q-miten? kirjoitti:

Kuinka lähestyn täysin tuntematonta tyttöä ? Olen itse poika lukion kakkos luokalta ja tuo tyttö on ykkösellä. Hän ei ole ikinä yksin vaan aina siinä on jotai kavereita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu