Eli paljonkos saatte viikkorahaa? Laittakaa myös ikänne ja sukupuolenne. Olen 13-v tyttö ja toivoisin että alkaisin saamaan viikkorahaa, joten haluaisin kuulla paljonko te saatte. :)
Viikkoraha
7
124
Vastaukset
- 13v
Oon 13 v tyttö ja saan rahaa silloinkuun meen esim kaupungille tai uimaan. Tai jos pyydän
- DDD
Joo eli oon 16v ja saan sen jotain 250e kuukaudessa, ekstraa jos tarttee. Huom että mun pitää sillä ostaa joka kuukaus myös omat safkat, ja ruoka on todellakin yllättävän kallista.
- O_o
En saa enään mitään olen jo 17 eikä se raha ollut minkään arvoista.
kun olin nuori niin viikkoraha oli sen 2€ mitä sä sillä saat et edes limukkaa nyky aikana. En ymmärä noita porvarin kakaroita jotka saa sadan euron edestä kuukaudessa, tuskin edes tekevät koti töitä sen eteen.- kasassaas
En saa mitään viikkotahaa. Joskus synttäreillä saan semmoiset 150€ yhteensä.
- kasassaas
En saa mitään viikkotahaa. Joskus synttäreillä saan semmoiset 150€ yhteensä.
- enolehemmoteltupaska
En saa viikkorahaa.
Äiti antaa rahaa jos sitä pyydän ja on perustelut.
Kotitöitä teen jonkin verran viikossa, jos en ulkona niin sitten sisällä.
Viime aikoina tosin säästänyt koneeseen ja tehnyt lähes päivittäin jotain. - tyttö
moi olen 11v tyttö ja saan n. 20-50 e kuukaudessa.Mun mielestä se on hyvä summa,mut mun pitää ite ostaa vaatteet(taino kyllä äiti ja iskä myös niit ostaa välil)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.315836- 393842
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1833333- 122778
- 292242
- 122197
- 1621906
- 181535
- 1051372
- 251263