En tunne melkein mitään.

Raparper-i

En tiedä, mistä aloittaa. En edes ole varma, onko tämä oikea palsta avautumiselleni... En ole tehnyt tästä tarkoituksella ongelmaa. Tämä jotenkin ahdistaa ja itkettää minua. Hieman sekava teksti, jonka olen antanut vain tulla ulos päästäni.

Olen parikymppinen nuori nainen. En ole koskaan kokenut sellaista kunnon kiihottumista. Seksihaluja löytyy, mutta mikään oman käden kosketus ei tunnu miltään, ellen käytä pientä klitorisvibraattoria. On todella masentavaa ja turhauttavaa, kun en saa tyydytettyä itseäni kovista haluista huolimatta. Halut ovat vain kasvaneet vuosi vuodelta ja ihmettelen halujen kasvua, koska en juuri tunne mitään. En tiedä, onko "klitorisanatomiassanikin" vikaa, kun aina saa ettimällä ettiä kohdan, jossa tuntuisi hyvälle ja kun kohdan löytää, se tuntuu hetken hyvältä ja pian en tunne taas mitään. Se "hyvä kohta" on etsittävä uudelleen. Kauaa en lopulta jaksa touhuta, koska rupeaa turhauttamaan. Ja välillä itkettäämään, koska haluttaa, mutta niille ei voi tehdä mitään. Hävettää, että seksistä on muodostunut näin iso asia elämässäni "tunteettomuudesta" huolimatta.

Ajattelen aika paljon seksiä, vaikkei se mitään kiihottumista juuri aiheuta. Joskus seksiä ajatellessani saattaa sekunnin murto-osan tuntua ala-vatsassa sellanen hyvän olon aalto ja se jää siihen. En tunne lähes koskaan mitään, kun ajattelen seksiä tai kun katson pornoa. Pornoa on tullut katseltua kategoriasta toiseen, samaten luettua seksinovelleja. En kiihotu, usein jopa tylsistyn. Välillä vain katselen pornonäyttelijöiden kasvojen ilmeitä. Analysoin aika paljon sitä, mitä videossa tehdään, mutten itse siitä pysty mitenkään nauttimaan.

En osaa selittää tätä kunnolla. En oikein ymmärrä itseänikään; miksi haluan seksiä, jos se ei kerta miltään tunnu? Jos tuota klitorisvibraattoria (ns. apuvälinettä) ei mukaan lasketa. Sormettaminen ei tunnu miltään tai sitten teen sitä pahasti väärin.

Mietin, voisiko jonkinasteinen masennus, itseinho ja sosiaalisten tilanteiden pelko liittyä tähän. Saan näihin jo terapiaa, mutta terapiassa en halua puhua ajatuksistani seksiin liittyen. Minulla ei myöskään ole ystäviä elämässäni, olen ollut vuosia kaveriton siitä lähtien, kun valmistuin lukiosta. Olen seurustellut kerran, kuusi vuotta sitten. Suhteessa seksijutut hieman pelotti ja ahdisti, olin kyllä vielä henkisesti aivan liian epäkypsä seksiin. Emme olleet koskaan yhdynnässä. En usko, että nämä menneisyyden pelot vaikuttaisi millään tavalla siihen, ettei miltään tunnu kun itseäni koskettelen. Se suhde tuntuu täysin merkityksettömältä ja kohautan lähinnä olkiani, jos vaikka pohdin tapahtuneita seksijuttuja exäni kanssa.

Mietin vain, että jos elämäni tästä menee parempaan suuntaan ja jos jonakin päivänä olen seurustelusuhteessa, niin mitenköhän koko suhteen käy, jos silloinkaan en tuntisi mitään. Sehän olisi täyttä tuskaa myös kumppanini puolesta, jos en esimerkiksi kykenisi nauttimaan hänen kosketuksistaan. Pahimmassa tapauksessa kumppani alkaisi etsimään itsestään vikoja.

14

682

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • h

      SInuna kokeilisin jotain steroideja sen aikaa,että saat klitorikseen hieman kokoa lisää. Nuo muutokset ovat pysyviä. Luonnollisesti suurempi klitoris stimuloituu herkemmin. Sun täytyy itse perehtyä tähän hyvin tarkkaan jos tähän lähdet, mutta mahdollisuuksia on olemassa.

      • Anonyymi

        Trololoo ääliöt


    • Mie vaan

      Jotkut naiset tykkää pumpata koko alapäätä tai pelkkää klittaa sitä varten tehdyillä alipainepumpuilla. kiihottuvat imun tunteesta ja siitä kun klitalle/häppäreille pakkautuu verta. Tilanne varmaankin verrattavissa miehillä seisokkiin. Pienellä pumppauksella siis herkistyy ja liialla turtuu. Samaan pääsee suuseksissä aluetta varovasti imettäessä. Katso netistä vaikka hakusanalla tigerpumping.

      • Anonyymi

        Hyi hemmetti


    • Miksi et voisi jutella asiasta terapeuttisi kanssa? Hänellä voisi olla jotain kommentoitavaa etenkin juuri mielialaasi liittyvissä asioissa, ongelmasi kuulostaa nimenomaan siltä että se saattaa olla päänsisäinen. Seksuaalisuus on iso ihmisten elämää ja tuskin terapeutti sen puheeksi ottamisesta hämmentyy, jos on vähääkään ammattitaitoinen. Koita ajatella sitä niin, että otat palvelua koko rahan edestä. :D

      Voin joiltain osin samaistua kirjoitukseesi... lähinnä niiltä osin, että olen miettinyt mahdollisia tulevia kumppaneita ja miten epäreilua oma mahdollinen seksittömyyteni heitä kohtaan olisi.

      Sinun tilanteessasi kokeilisin sitä, että jättäisin hetkeksi kaikki pornot ja seksinovellit nurkkaan, jos ne eivät tunnu stimuloivan ja olisin vähän aikaa, ehkä muutaman vikon, ilman mitään. Sitten pienen itsetutkiskelun ja oman mielikuvituksen siivittämänä uudestaan hommiin kun siltä tuntuu. Ei varmaan toimi kaikille, mutta itse olen huomannut että kun seksuaalinen mielihyvä on ollut vähänaikaa jäähyllä, nousee kiihottivia mielkikuvia ihan itsestään. Vähän samaan tapaan kuin tulee vesi kielelle nälkäisenä.

      Toinen juttu, että kuinkahan kova vibra lelussasi on? Klitoris saattaa turtua kovasta käsittelystä, ja se olla syynä ettei käsipeli tunnu miltään. Sekin on ohi menevää, ja jos se kiusaa sinua niin ehkä voisit pitää lelutaonkin.

      http://www.youtube.com/watch?v=EIwNvsb5fxA Ja pakollinen linkki Betty Dodsoniin aina kun puhutaan naisista ja orgasmeista.

      • Anonyymi

        Sinähän sen tiedät kun hommaa hoidat.


      • Anonyymi

        Buaahaa sää mää ja bää olet siis speden lanttumaakari. Mikäs koulutus sulla on tuohon lanttumaakarin hommaan.


    • Anonyymi

      Kerroit, että käyt terapiassa ja puhuit mahdollisesta masennuksen vaikutuksesta. Onko sinulla masennuslääkitys? Esimerkiksi tehokkaimpana masennuslääkkeenä tunnettu venlafaksiini (mm. Efexor) laskee kykyä tuntea seksuaalista mielihyvää ja vie joillakin jopa halut. Esimerkiksi orgasmin saaminen lääkityksen aikana voi olla mahdotonta tai vähintäänkin erittäin työlästä.

      Reagoiminen lääkkeisiin on yksilöllistä ja riippuu annoksestakin. Jotkut kuuluvat saavan selätettyä ongelman jättämällä lääkkeen ottamatta päivänä, jolloin aikovat harrastaa seksiä. Toisilla tasaantuminen vie jopa toista viikkoa.

      Kannattaa keskustella lääkärisi kanssa asiasta, sillä on olemassa myös sellaisia masennuslääkkeitä, jotka eivät vaikuta selsuaalitoimintoihin :)

    • Anonyymi

      Jestas spedellä täytyy olla skitsoafektiivinen vaihde päällä buaahaa

      • Anonyymi

        Mitäs sulla on. Onneksi olet jo niuviksessa hoito on lähellä.


      • Anonyymi

        Nytkö ne siellä niuvanniemellä tajus mikä sua spedeä vaivaa.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Nainen tarvitsee miehen siihen puuhaan, mies tuo leikkiin "kemiaa! ja "kipinää".

    • Anonyymi

      H­e­­i! Ku­­tsumme sinu­­t kä­­­ym­ään u­­­ude­­ss­­­a cha­­tis­­­sa! Meitä on yl­­­i miljo­ona! 👉 http://alikuzu.com/H/R5h8S0

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää

      Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      39
      1237
    2. Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon

      Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä
      Maailman menoa
      287
      1071
    3. Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?

      Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s
      Sinkut
      298
      904
    4. Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas

      Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto
      Kotimaiset julkkisjuorut
      25
      889
    5. Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen

      Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel
      Ikävä
      33
      771
    6. Treffi-ilmoituksia!

      Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte
      Sinkut
      192
      649
    7. Riittäisikö se

      Että nähtäisiin viikonloppuisin? Naiselta.
      Ikävä
      61
      585
    8. Kai mua vähän

      Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine
      Ikävä
      97
      545
    9. Olenko käsittänyt oikein?

      Tykkäät, mutta et halua mitään (ymmärrän kyllä syyn miksi et).
      Ikävä
      40
      526
    10. Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen

      Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁
      Ikävä
      59
      477
    Aihe