Glendale

Daron Malakian

Eli onko Glendale kuinka kaukana rannasta?
Onko joku käynyt siellä, onko siellä mitään nähtävyyksiä?
Minun on pakko siellä käydä ja etsiä System Of a Downin kitaristin, Daron Malakianin lukaali :)

3

371

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • I5-I10

      Etäisyyttä on vajaat 30 mailia, ajoaika vaihtelee 30-90min riippuen viikon päivästä ja kellonajasta.

    • foo bar

      Olen käynyt työmatkalla pari kertaa. Armenialaista aluetta, mutta ihan perus-siistiä. Voi rauhassa kävellä ulkona ainakin päiväsaikaan. Hyviä ravintoloita. Nähtävyydeksi voisi ehkä laskea Glendale Gallerian, hienohko ostari.

      Google Maps osaa parhaiten kertoa sinulle reitin ja arvioidun matkan keston sieltä missä ikinä satutkaan majoittumaan. Vinkkinä sanoisin että ei siellä Glendalen alueella ole muuten mitään erityistä syytä majoittua ja hotellitkin oli hieman kalliimpia omasta mielestä.

    • LA2011

      Suosittelen käymään ostoksilla Glendale Galleriassa JA sen jälkeen illalla ostoskeskuksen vieressä olevassa Americana at Brand:ssa ! Aivan huippupaikka! Americana at Brand:sta löytyy lukuisia eri liikkeitä, kahviloita, ravintoloita ja elokuvateatteri! Illalla suihkulähde show ! Erittäin tunnelmallinen paikka, jossa on kuvattu useita eri elokuvien kohtauksia.

      Majoittautumista en suosittele! Glendale ei ole myöskään lähellä rantaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      146
      1336
    2. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      55
      782
    3. Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat

      https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe
      Savonlinna
      38
      701
    4. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      80
      617
    5. Ei näytä hyvältä

      Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj
      Ähtäri
      39
      576
    6. Kuinka vanha kaivattusi on?

      Gallup teille kaikille
      Ikävä
      45
      575
    7. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      50
      551
    8. Jos vielä toivot...mies...

      Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi
      Ikävä
      49
      547
    9. Ihana juhannusperinne

      Lähdemme aina juhannuksena aivan hirveässä kännissä kiikkerällä veneellä pieliselle! Se on hauskaa ja jännittävää puuhaa
      Lieksa
      30
      524
    10. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      32
      520
    Aihe