Glendale

Daron Malakian

Eli onko Glendale kuinka kaukana rannasta?
Onko joku käynyt siellä, onko siellä mitään nähtävyyksiä?
Minun on pakko siellä käydä ja etsiä System Of a Downin kitaristin, Daron Malakianin lukaali :)

3

313

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • I5-I10

      Etäisyyttä on vajaat 30 mailia, ajoaika vaihtelee 30-90min riippuen viikon päivästä ja kellonajasta.

    • foo bar

      Olen käynyt työmatkalla pari kertaa. Armenialaista aluetta, mutta ihan perus-siistiä. Voi rauhassa kävellä ulkona ainakin päiväsaikaan. Hyviä ravintoloita. Nähtävyydeksi voisi ehkä laskea Glendale Gallerian, hienohko ostari.

      Google Maps osaa parhaiten kertoa sinulle reitin ja arvioidun matkan keston sieltä missä ikinä satutkaan majoittumaan. Vinkkinä sanoisin että ei siellä Glendalen alueella ole muuten mitään erityistä syytä majoittua ja hotellitkin oli hieman kalliimpia omasta mielestä.

    • LA2011

      Suosittelen käymään ostoksilla Glendale Galleriassa JA sen jälkeen illalla ostoskeskuksen vieressä olevassa Americana at Brand:ssa ! Aivan huippupaikka! Americana at Brand:sta löytyy lukuisia eri liikkeitä, kahviloita, ravintoloita ja elokuvateatteri! Illalla suihkulähde show ! Erittäin tunnelmallinen paikka, jossa on kuvattu useita eri elokuvien kohtauksia.

      Majoittautumista en suosittele! Glendale ei ole myöskään lähellä rantaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      274
      3415
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      104
      1720
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      212
      1333
    4. 73
      1323
    5. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      62
      1174
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      199
      1097
    7. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      52
      1039
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      991
    9. Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea

      Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei
      Maatila ja metsä
      18
      863
    10. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      42
      847
    Aihe