Hei! Goas ja geainna dii geavaheddjet sámegiela? Mun hálan dan áigge sámegiela dušše etniin ja moadde ustibiin, go in šat oru Sámis. Alo go gearggan, logan girjjiid sámegillii ja geahččan Ođđasiid, vaid in aibbas vajalduhtte dan giela.
Sámásteapmi
oktanieida
2
468
Vastaukset
- Bernhard Von Galaxi
heihei! olen samaa mieltä!!! prodogaza maegos sonitos....ECUADOOOOOOOOORRRRR HOLESTRO SHELIKAMATA TU TI MAMOSI KRASDFHA!!! AEWEEEEEEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!! pidätkö kissoista?
- säämelaš
Hei oktanieida ja giitu buorre ságastallama álggaheamis!
Mun sámastan iežan ustibiiguin. Sámegiellahan gávdno dán áigge maiddái Sámi guovllu olgobealde ;) Leatgo don leamašan mielde iežat guovllu sámeservvožiin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1311374
- 103889
- 75713
- 51615
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa15533ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40484Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153461Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..35432- 26399
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;175394