Hei! Goas ja geainna dii geavaheddjet sámegiela? Mun hálan dan áigge sámegiela dušše etniin ja moadde ustibiin, go in šat oru Sámis. Alo go gearggan, logan girjjiid sámegillii ja geahččan Ođđasiid, vaid in aibbas vajalduhtte dan giela.
Sámásteapmi
oktanieida
2
288
Vastaukset
- Bernhard Von Galaxi
heihei! olen samaa mieltä!!! prodogaza maegos sonitos....ECUADOOOOOOOOORRRRR HOLESTRO SHELIKAMATA TU TI MAMOSI KRASDFHA!!! AEWEEEEEEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!! pidätkö kissoista?
- säämelaš
Hei oktanieida ja giitu buorre ságastallama álggaheamis!
Mun sámastan iežan ustibiiguin. Sámegiellahan gávdno dán áigge maiddái Sámi guovllu olgobealde ;) Leatgo don leamašan mielde iežat guovllu sámeservvožiin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1404125Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va212102Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos471744Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt3481611Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu201433Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi471405Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy801294Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti211106Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä1391070- 601006