Iphonet vakuutus petos luureja

5140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eikös tuohon ole ole helppo lääke. Jos on hukannut 4S:n, hankkii vakuutusyhtiö vastaavan 4S:n tilalle. Uusia ja kunnostettuja löytyy vielä pitkään. Hölmöähän se on vakuutusyhtiöden puolelta korvata paremmalla, kuin vanha oli,

Näin on vakuutusyhtiö toiminut minun varastetun pyöräni kanssa, josta sinne kiitos.

Äänestä
  • Joo hyvin vakuutus korvaa mun Nishiki roadsteri varastettiin ja vakuutusrahoilla sai kolmipyörän, tällä ei kaacdu niin herkästi kun ajelee päissään...

    Äänestä

Tyypillistä Iltalehden otsikointia? Artikkelissa puhutaan pelkästään katoamisilmoitusten määrästä vakuutusyhtiöille. Ja otsikkoon lätkästiin sitten surutta "petos" myyntivaltiksi, vaik ei koko artikkelissa puhuta yhdestäkään petostapauksesta! :/

Ja tuli tossa eilen luettua uutinen, et esmes New Yorkkilaisia varoitetaan uutisissa pitämään iPhonet visusti jemmassa, kun niitä nyysitään kadulla ihan keskellä päivää suoraa käsistä! ... Joten ilmeisesti taitaa suurin osa puhelimista kadonnut ihan oikeasti ilman petostakin! (mitenhä näitä muuten sillee katoileekin? Eks tost "Find my iPhone"sta olekaan mitään apua? :/ )

Äänestä

Timppatt.

Olet täysi pelle.

Äänestä
  • Kiitti! Ja sulle "pelle" ois ylennys!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TiiviTaavi,,, kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/digi/2012092916138625_du.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu