Hei taas käyttäjät!
Suomi24 Ylläpito keskustelee ja vastailee käyttäjien kysymyksiin jälleen tiistaina 2.10 klo 18.00-20.00 järjestettävässä ylläpidon chatissa. Chat tullaan pitämään Kysy ylläpidolta -huoneessa, joka avautuu chatia varten Yhteisöt-alueen alle. Chatiin osallistuminen vaatii rekisteröidyn nimimerkin. Kaikenlaiset kysymykset ja kommentit ovat tervetulleita, sillä chatin aihe on vapaa.
Tule mukaan keskustelemaan ylläpidon kanssa!
Terveisin,
Mari
Suomi24
Ylläpidon chat 2.10 klo 18:00-20:00

6
566
Vastaukset
Hei
Toivoisin pikaista vastausta miksi en pääse chatteihin nimimerkeilläni, toinen on ollut käytössä treffi sivulla tällä ninne-tre olen joskus chatissa, toinen helenailo.
Enkä todellakaan usko saaneeni kieltoa, en ole edes pariin viikkoon kai kenenkään kanssa siel keskustellut.
Jos kiusaa tekee IP-osoite, niin mitä sille voisi tehdä?
t. vilma- ...
:D Eipä ylläpito auttanut. . ja eipä kukaan ole antanut palautettakaan , liekö edes sättiä ollut. Viimeksi ylläpito ei noteerannut mitenkään ,kun pääsi sättiin.
Siispä irtisanouduin Suomi24:stä, ja irtisanoin turhan Allerin lehden -kaupanpäällisiksi.
Älä siis turhia huoli missatun sätin takia.
- Käyttäjiä lähempänä
Voisipa taas tullakin, tostahan voisitte ottaa tavankin että ainakin kerran kuussa on tuollainen sätti jossa tapaatte muut sättijät, ehkä vain aika voisi olla pitempikin, kaksi tuntia on aika lyhyt aika saada äänensä kuuluville.
- Parempaan päin ?
Ja täytyy lisätä tuohon vielä että kiitos minua kuunnelleelle seriffille kun profiilit rupesivat toimimaan taas, idea ylläpito sätistä on hyvä kunhan siinä myöskin käyttäjiä kuunnellaan ja koetetaan asioille tehdä jotakin, siitä kiitos.
- Mietin vaan vaan
Kävimpä minäkin tutustumassa tuohon ylläpidon chattiin ensimmäistä kertaa koko 10 vuoden jäsenyyteni aikana. Ihan hieno keksintö, mutta eikö juuri tuossa chatissa voisi estää kutsuja privakeskusteluihin. Sinnehän tullaan hakemaan apua ongelmatilanteisiin eikä seurustelemaan. Itseäni ainakin ärsytti siellä kaikki punaisilla juttusille pyrkivät ja ne jutut voi mielestäni hoitaa muissa chateissa kuin juuri tuolla. Ei siellä kerkeä seurustelu harrastamaan, jos haluaa saada apua ongelmiin.
MIksi posti takkuaa oko ajan? Ei auta, vaikka vaihtaisi selainta ja konetta, joten syy lienee operaattorissa. Mitään ei ole häiriöstä kuitenkaan ilmlitettu. MIkä mättää??
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita
sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi1945700Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..1035604Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä
Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi1884597Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään
voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa514033Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään
mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät613910Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin
ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali313556En koskaan tule sinulle tätä kertomaan
Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.181405Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen
Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?1301340- 171018
Jotenkin tämä
tilanne taas eskaloitui ja saat mut roikkumaan täällä palstalla. Turhaan. Ei nämä tekstit sua koskaan tavoita. 😭33960