Ylläpidon chat 2.10 klo 18:00-20:00

Hei taas käyttäjät!

Suomi24 Ylläpito keskustelee ja vastailee käyttäjien kysymyksiin jälleen tiistaina 2.10 klo 18.00-20.00 järjestettävässä ylläpidon chatissa. Chat tullaan pitämään Kysy ylläpidolta -huoneessa, joka avautuu chatia varten Yhteisöt-alueen alle. Chatiin osallistuminen vaatii rekisteröidyn nimimerkin. Kaikenlaiset kysymykset ja kommentit ovat tervetulleita, sillä chatin aihe on vapaa.

Tule mukaan keskustelemaan ylläpidon kanssa!

Terveisin,
Mari
Suomi24

6

582

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei
      Toivoisin pikaista vastausta miksi en pääse chatteihin nimimerkeilläni, toinen on ollut käytössä treffi sivulla tällä ninne-tre olen joskus chatissa, toinen helenailo.
      Enkä todellakaan usko saaneeni kieltoa, en ole edes pariin viikkoon kai kenenkään kanssa siel keskustellut.
      Jos kiusaa tekee IP-osoite, niin mitä sille voisi tehdä?
      t. vilma

      • ...

        :D Eipä ylläpito auttanut. . ja eipä kukaan ole antanut palautettakaan , liekö edes sättiä ollut. Viimeksi ylläpito ei noteerannut mitenkään ,kun pääsi sättiin.

        Siispä irtisanouduin Suomi24:stä, ja irtisanoin turhan Allerin lehden -kaupanpäällisiksi.

        Älä siis turhia huoli missatun sätin takia.


    • Käyttäjiä lähempänä

      Voisipa taas tullakin, tostahan voisitte ottaa tavankin että ainakin kerran kuussa on tuollainen sätti jossa tapaatte muut sättijät, ehkä vain aika voisi olla pitempikin, kaksi tuntia on aika lyhyt aika saada äänensä kuuluville.

    • Parempaan päin ?

      Ja täytyy lisätä tuohon vielä että kiitos minua kuunnelleelle seriffille kun profiilit rupesivat toimimaan taas, idea ylläpito sätistä on hyvä kunhan siinä myöskin käyttäjiä kuunnellaan ja koetetaan asioille tehdä jotakin, siitä kiitos.

    • Mietin vaan vaan

      Kävimpä minäkin tutustumassa tuohon ylläpidon chattiin ensimmäistä kertaa koko 10 vuoden jäsenyyteni aikana. Ihan hieno keksintö, mutta eikö juuri tuossa chatissa voisi estää kutsuja privakeskusteluihin. Sinnehän tullaan hakemaan apua ongelmatilanteisiin eikä seurustelemaan. Itseäni ainakin ärsytti siellä kaikki punaisilla juttusille pyrkivät ja ne jutut voi mielestäni hoitaa muissa chateissa kuin juuri tuolla. Ei siellä kerkeä seurustelu harrastamaan, jos haluaa saada apua ongelmiin.

    • MIksi posti takkuaa oko ajan? Ei auta, vaikka vaihtaisi selainta ja konetta, joten syy lienee operaattorissa. Mitään ei ole häiriöstä kuitenkaan ilmlitettu. MIkä mättää??

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      369
      4626
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      149
      2615
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      83
      2223
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      147
      1781
    5. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      33
      1354
    6. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      44
      1312
    7. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      41
      1303
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      79
      1181
    9. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      143
      1039
    10. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      907
    Aihe