Kaunis nimi tuli hänelle

Tyttäreni syntyi 20.elokuuta 2012 ja mielestäni annoin hänelle nätin nimen: Iiris Johanna Juliet Isoaho. Kommentteja? Onko muilla Iiriksiä?
4327
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

muuten ihan ok, mutta ton Julietin tuolta lopusta ois voinu jättää veke

Äänestä

Iiris on kaunein kukka,onnea

Äänestä

Ihan kiva =)

Äänestä

Iiris on ihan ok nimi - tykkään. Johanna menettelee, Juliet ei.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


A.E.I. kirjoitti:

Tyttäreni syntyi 20.elokuuta 2012 ja mielestäni annoin hänelle nätin nimen: Iiris Johanna Juliet Isoaho. Kommentteja? Onko muilla Iiriksiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu