FONTIT WINZIPPIIN?

Miten voin ladata koneelle fontit winzipillä että voin käyttää niitä koneellani? Esim kirjoitusohjelmissa ja sellai.
7252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

No ei sillä Winzipillä mitään ladata vaan avataa ja pakataan tiedostoja ja eiköhän ne fontit sieltä koneelta löydy.

Äänestä
  • MITEN AVATAAN/PAKATAAN? Ei niit fonttei oo tullu koneelle.

    Äänestä



  • Ääliö kirjoitti:

    Mutta mihin puran ne? Kun painaa tota "extract" nii mihin ne pitää laittaa et ne tulee koneelle.

    Purat ne Windows\Fonts -kansioon jossa ovat muutkin fontit.

    Äänestä

Mulla löytyy ohjauspaneelista fontit suoraan ja sitten ne on järjestelmätiedoissa.

Äänestä
  • Kiitos kaikille vastanneille, ongelma ratkesi teidän ansiosta. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ääliö kirjoitti:

Miten voin ladata koneelle fontit winzipillä että voin käyttää niitä koneellani? Esim kirjoitusohjelmissa ja sellai.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu