Mihin lomalle kesällä?

mimiminä

Olemme kaverini kanssa suunnitelleet lähteä kesällä rantalomalle. Olemme 17-18 vuotiaita. Suositelkaa kohteita missä ois
-suht halpaa
-hyvät rannat ja hienot maisemat
-hyviä biletyspaikkoja ja ettei olis mikään liian rauhallinen paikka
-ei ahdisteleviä miehiä

Plussaa jos olis myös jotain nähtävyyksiä/retkimahdollisuuksia! :)

2

364

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bailupappa

      Rhodokselle ! :)

    • Barcelona?

      hmm ...
      - Kyproksen Agia napa on tosi hyvä nuorison bailupaikka, mutta ei siellä juuri nähtävyyksiä ole.
      - Rhodoksella on jonkin verran nähtävää ja jonkin verran biletystä, perinteinen lomakohde mutta ei ihan nuorisopaikka välttämättä.
      - Kreetalla on paljon nähtävää ja hienot maisemat, mutta varokaa saaren länsipäätä, joka on lapsiperheitten rysä. Kreetalla kunnon biletyspaikat on Malian ja Hersonissoksen alueella, pääkaupungin itäpuolella.
      - Malta on hyvä biletyspaikka, mutta siellä liikkuu myös huumeita ja epämääräistä tyrmäystippajuttua kuulee aika paljon, olette niin nuoria että ei ehkä kannata mennä sinne.
      - Espanjan Barcelona on iso kaupunki, jossa paljon nähtävää, paljon baareja ja myös hyvä ranta. Barcelonassa on muutakin kuin turisteja.
      - Ibiza on perinteinen biletyssaari, jossa meno jatkuu vuorokauden ympäri, mitään nähtävyyksiä ei ole.
      - Italian Bari on kaupunki, jossa on hyvä ranta ja kunnon kaupungin nähtävyydet ja baarit.
      - Kroatiassa on kauniita maisemia ja turisteille tarkoitettuja baareja ja ravintoloita, mutta ei se ole mikään varsinainen biletyspaikka.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      249
      4514
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      123
      2949
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2712
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1695
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1538
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      16
      1421
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      51
      1261
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      91
      1201
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      203
      1064
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1035
    Aihe