Huone tarjolla Turusta

Huone tarjolla Turus

Moikka! :)
Elikkäs oon 20-vuotias tyttö Turusta ja etsin itelleni kämppistä kaksiooni. Asun Turussa tarkemmin Nättinummessa, joka on Ikean lähellä siis. Asun kivassa ja viihtyisässä 2007 valmistuneessa kerrostalo kaksiossa. Vuokra olisi puoliksi jaettuna 310 euroa ja lisäksi vesi ja sähkölasku joka tulee tasauslaskuina. Kumpaakin vettä sekä sähköä kuluu omassa käytössä vähän, joten ne laskut eivät paljon ole.Tilaa on 58,5 neliötä, johon kuuluu sauna ja lasitettu parveke. Asunnossa on hyvin tilaa kahdelle ja saisit oman huoneen, jossa on hyvin tilaa ja huoneessa on kolme isoa vaatekaappia. Minulla on myös pyykinpesukone, joten sekin asia on kunnossa. Keittiän varustukseen kuuluu jääkaappi,pakastin,hella,mikro,vedenkeitin,kahvinkeitin,leivänpaahdin ja tehosekoitin, jotka nämä kaikki ja astiat voivat olla yhteisessä käytössä toki voi omiakin tuoda:)Omistan akvaario kaloja, mutta en muita eläimiä. Asuntoni on siis Nättinummessa kivalla ja rauhallisella paikalla, mutta hyvien kulkuyhteyksien päässä keskustasta. Bussi menee ihan taloni vierestä keskustaan 10-minuutin välein ja matka keskustaan kestää n.15-20 minuuttia. Pyörälläkään sinne ei kestä kuin 20 minuuttia:)

Sitten vielä vähän lisää itestäni. Elikkäs olen työelämässä ja olen kaupassa töissä, joten työaikani on normaalisti 06-14. Työn lisäksi harrastan paljon liikuntaa ja olen kavereiden ja perheeni kanssa, joten en kovin paljon ehdi olla kotona. Olen luonteeltani sopeutuva, sosiaalinen, iloinen, huumorontajuinen...Olen myös siisti, mutta en kuitenkaan mikään nipottaja siisteydestä:DJos on jotain kysyttävää tai kiinostuit ilmotuksestani ni otappa yhteyttä:) ja muuttaa saa vaikka heti:)

Ystävällisin terveisin Salla

2

331

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kämppis haussa
    • jos muutat joskus lähemmäs keskustaa ja tarviit viel kämppistä nii voitas olla yhteyksissä. Noin kauas en viite muuttaa ku tiiän etten viihdy :

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      260
      9770
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      178
      5513
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      156
      5129
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      69
      4800
    5. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2369
    6. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2219
    7. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      302
      1838
    8. Minkälainen auto

      Kaivatullasi on? Väri/Merkki? :)
      Ikävä
      90
      1547
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      21
      1491
    10. Kuinka rakastunut olet

      Ja kehen?
      Ikävä
      41
      1113
    Aihe